Jump to content

Internet čučavci


marija

Препоручена порука

Neverovatno koliko sam ovakvih ljudi  susrela na netu.Ima ih skoro svuda, niču kao korov, smucaju se pod različitim nikovima, ali nekako su ipak prepoznatljivi.

Igraju igru koju drugi žele, traže slabu tačku i onda igraju uvežbanui ulogu.

Ljudi im služe samo da bi zadovoljili sebe, igraju se sa tuđim emocijama i osećanjima.

Takav čovek je obavijen tamom.

Jako im je teško odoleti.

Opsednut je sobom, surevnjiv, pun zavisti, mržnje i besa. Hteo bi, međutim, da prođe kao prijateljski nastrojena, velikodušna, plemenita osoba. Zato zlo nanosi podmuklo, iz potaje.

Osvetoljubiv je do neba. Ne može da podnese nikog boljeg od sebe. Tuđa nadmoć, bilo koje vrste, nanosi mu nepodnošljiv bol. Goni ga neodoljiva potreba da povredi svakog ko ga u bilo čemu prevazilazi, da mu napakosti na bilo koji način.

Okružuje se ništarijama( po njegovoj sopstvenoj proceni), kako bi izgledao vredniji nego što jeste.

Ne priznaje svoju osvetoljubivost. Ona se ne uklapa u sliku o velikodušnosti i plemenitosti, koju se iz petnih žila upinje da o sebi stvori.

Osvetoljubivost maskira dobrim namerama, visokim vrednostima, uzvišenim ciljevima, opštevažećim principima, najotrcanijim i najbljutavijim opštim mestima.

Kada nekog povredi, nekog ošteti, nekome nanese bol, što se događa veoma često jer bez toga ne može da živi, ne dopušta da se pretpostavi zla namera. On, eto, vitez bez mane, samo služi višim vrednostima. Ako je neko pritom nastradao, šta da se radi, tako je moralo biti.

Ne krije svoje likovanje kada mu osveta pođe za rukom, ali ga predstavlja kao trijumf pravde, ne njegov lični. Krajnje je potišten kada u osveti omane.

Da bi se bolje prikrio, rado se služi drugima kao svojim oružjem. Tako mu ruke, bar prividno, a do privida mu je veoma stalo, ostaju čiste. Zato mu trebaju izvršioci, lišeni vlastite volje, koji će slepo nasrnuti na onog na koga on ukaže.

Razmeće se ljubaznošću, srdačnošću i predusretljivošću, kako bi zavarao okolinu. U stanju je da prema nekome postupa naizgled najiskrenije i najsrdačnije a da mu istovremeno radi iza leđa, ni najmanje se zbog toga ne zbunjujući.

Iz istih razloga se povremeno razmeće i velikodušnim gestovima.

Potajno se ponosi svojom podmuklošću.

Istovremeno, međutim, živi u stalnom strahu da će biti razotkriven. Strah od razotkrivanja je u osnovi svih njegovih, inače brojnih strahova.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човјече управо је тако .

Овоме се нема шта одузети , додати можда ал тренутно не видим шта.

Интернет чучавци -  1312_womens  :drugarstvo:

Управо тако.

На моју жалост , знам и оне који су то ал без  "ИНТЕРНЕТ".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imala sam jedinstven primerak za izučavanje, izuzetan intelekt, obrazovanje, vernik, hrišćanin, dobar roditelj, profesor - bila sam mu omiljeni plen ali..ondaje plen odlučio da postane Lovac  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1312_womens' />

magistrirala sam na magistru prevare i obmane 0205_whistling

Znaš šta je najslađe, JA ne moram da živim sa njima ali oni sami sa sobom moraju https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='0311_womens' />

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Osobe koje i u 21. veku govore kako je žena stvorena radi muškarca, imaju veliki problem sa svojom psihom. To važi i za muškarce i za žene, samo su uloge malo drugačije – žene koje ovako misle trpe nasilje, a muškarci koji tako misle su nasilnici.

Jasno je ko izvlaci deblji kraj, ali nije ni nasilnicima lako.

Mora da je teško ziveti isfrustiran što sa tobom želi da bude samo neka jadnica. Ili čak ni ona. Onda se vreme koristi za prosipanje mržnje po ženama, makar na internetu.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Lazarice,

Hm, prepoznah u ovoj tvojoj tipologiji nekoliko osoba koje sam znala. Svaka čast!

Obrati pažnju na prošlo vreme upotrebljenoj u mojoj rečenici. Nažalost, takva perfidna strategija je neka vrsta anestetika za potencijalnu žrtvu a ostavlja najdublje tragove. Ipak, pitam se u čemu je i kakva satisfakcija takvih osoba? To je nešto o čemu sam često razmišljala...Jasno, da pothrane svoju sujetu. Ali kolika količina žrtava je dovoljna? Mislim da tome nema kraja. Jednostavno je u pitanju ličnost (ne)svesna svojih niskih kvaliteta, pa iz žrtava isisava ono što on nema...(da se razumemo, rod nije bitan).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

najstrašnija stvar za čučavca je kaad se plen pretvori u lovca 0104_cheesy

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ned - 25.11.2007, objavio lazarica 25. novembar 2007 17:59:00

Prilikom  upoznavanja sa njim, Lutkar  se od samog početka pozitivno  i dobronamerno ponaša  prema vama i kako u njegovim postupcima ne možete naći nikakvu grešku, vi smatrate da on predstavlja prijatelja, koga ste tražili čitavog života.

Za to vreme on pravi kompletnu psihološku analizu vaše ličnosti i na osnovu otkrivenih nedostataka, želja i ciljeva, plete mrežu uticaja oko vas i kao pravi Gospodar Lutaka, povlači konce vaše ličnosti

Pritom on  vuče poteze sa promišljenošću i hladnokrvnošću dostojne najvećih majstora  šaha.

On stvra situaciju, u kojoj ćete se vi prema njemu osećati kao dužnik, kako bi na taj način nad vama uspostavio sopstvenu kontrolu i moć.

Zato vam on nenametljivo stavlja do znanja, da predstavlja osobu koja može rešiti većinu vaših problema.

On  postepeno sve više potiskuje vaš Ego, uspostvljajući svoju moć nad vama. Doduše, na prvi pogled  sve deluje kao da se izmedju vas dvoje ništa nije promenilo, jer se on i dalje prema vama ponaša dobronamerno, osim, što vas u redovnim vremenskim intervalima podseća na to da ste njegov  dužnik, jer on je tako dobar prema vama i sve čini za vaše dobro.

Ukoliko pokušate da se oslobodite dužničkog stiska kojim vas drži, bićete u prilici da osetite sav bes, mržnju i surovost koja leži skrivena ispod maske finoće.

Iako se užasava fizičkog nasilja, kao nečeg što je nedostojno njegovog intelektualnog nivoa, Lutkar će vam se osvetiti i povredi će  vas na način, koji često puta u mnogome  prelazi u surovost .

Osoba koja je izabrana za žrtvu jednostavno ne uspeva da shvati i objasni sebi šta se to dogadja sa njom i čemu je izložena. Svesna je samo ogromnog bola i neke zlonamerne sile, koja je "pritiska" i razara njenu psihu, crpeći joj pri tome životnu energiju. Ukoliko pak pokuša da objasni i zatraži pomoć od svojih prijatelja, biće dočekana sa nevericom i slabo prikrivenom sumnjom u njeno duševno zdravlje.

“Lopov krade ono za čim žudi, što sam nema.”Kradem” ljubav od svakog živog stvora”

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ja se još uvek susrećem kod jedne osobe sa tim...mislim da ta osoba ne može da živi bez toga, što sam konačno slobodna u svakom smislu, pa buška i rovari na svoje pokvarene načine. Srećom, anestetik više ne deluje, a da se pretvorim u lovca - niti hoću, niti mogu. Zaludna je igra njegova...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lazarice,

Hm, prepoznah u ovoj tvojoj tipologiji nekoliko osoba koje sam znala. Svaka ?ast!

Obrati pažnju na prošlo vreme upotrebljenoj u mojoj re?enici. Nažalost, takva perfidna strategija je neka vrsta anestetika za potencijalnu žrtvu a ostavlja najdublje tragove. Ipak, pitam se u ?emu je i kakva satisfakcija takvih osoba? To je nešto o ?emu sam ?esto razmišljala...Jasno, da pothrane svoju sujetu. Ali kolika koli?ina žrtava je dovoljna? Mislim da tome nema kraja. Jednostavno je u pitanju li?nost (ne)svesna svojih niskih kvaliteta, pa iz žrtava isisava ono što on nema...(da se razumemo, rod nije bitan).

njihova sopstvena isfrustriranost, sopstveno ne prihvatanje sebe, njihova narcisoidnost, a dokle ve? ti odgovorih...dok plen ne odlu?i da postane Lovac 0104_cheesy

kad postaneš Lovac manji su od makovog zrna, zakopavaju se u svoju sopstvenu ljušturu i ostavljaju te na miru

samo im treba pokazati gde im je mesto

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po rečima svi možemo biti pametni, mudri, dobri .

Lako je učestvovati na forumima, sveznajući Googl je uvek tu pri ruci, uglavnom zna odgovore na sva pitanja .

Ja sam vrlo neprihvatljiva.Ne volim površnost, mada sam i sama ponekad površna.

Lepo kaže stara izreka, pre nego što otvoriš usta uključi mozak .

Iza svakog otkucanog slova sedi za tastaturom jedno ljudsko biće o kome ništa ne znamo.

Ne znamo njegove tuge, njegove boli, radosti, navike , ne znamo godine, pa na kraju krajeva ne znamo ni pol.

Sa druge strane ekrana može sedeti bilo ko bilo gde.

No postoje ljudi koji pored računara drže kristalnu kuglu.

Čim pročitaju jedan tekst oni već sve znaju o osobi.

Ma kakav jedan tekst, dovoljno im je i jedno slovo, jedna suza, jedan osmeh.

Pljuju po tuđim životima jer svoga sopstvenog nemaju .

Tuga jedna.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...