Jump to content

U kovcezicu moje duse...

Оцени ову тему


Препоручена порука

...Poniknula iz kapljica Bistrickih, zagrljena tvojom rukom milostivom Oce,

detinjstvo neodsanjano trazim, sanjam Decane i Pecku Patrijarsuju,

i molim da me tvoja blaga ruka vrati izvorima sa kojih sam potekla...

Rec okorenjena,

tisinom mirosnom

obitava.

Paperjem tvojim

i suvarak zedni ozivljava.

Vrtovi raskosni bujaju

toplinom tvojom.

Putokaze zaturene pomeraju

ocima sto u tami svetle.

U svemu jesi

do cega dopires.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zamirisao tamjan

u mojoj dusi.

Nezaboravak, plavom suzicom,

rasplakao kamen,

ispod koga cekaju moje tajne

za tebe napisane.

Iza planina visokih,

uspavani manastiri

cekaju moje korake,

da ih smehom probudim.

Zvuk zvona odjeknu

mojim srcem.

To jutro otskrinulo vrata

i bosiljkom umilo nema polja.

Samo bozur crveni sneva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Molitva

Na tren ruke su tisina,

koraci zastali pod krosnjama lipa,

nebo rasulo suze.

Ucini da mogu da poletim,

odagnaj oblake,

ponesi me na valovima svitanja.

Dotakni me tvojom blazenim rukom,

pokloni delic tvoje svetlosti.

Blagosci ispuni dusu,

da mogu da koracam dalje,

da me ne prekriju semenke mraka.

Daj mi snage Boze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa tobom u sebi

Poniknula iz kapljica Bistrickih, zagrljena tvojom rukom milostivom Oce,

detinjstvo neodsanjano trazim, sanjam Decane i Pecku Patrijarsuju,

i molim da me tvoja blaga ruka vrati izvorima sa kojih su potekli

moji preci.

Poniknula iz kamencica Voronjeskih, zagrljena tvojom milostivom rukom Oce.

detinstvom trckaram, sanjam moje pretke odavno odavde otisle,

i molim da da im tvoja blaga ruka smirenje podari, da mogu da se kotrljam

padinama sa kojih su potekli.

Dva duhovna brega , dve matuske u meni izmiri.

Sa tobom u sebi da mogu da budem i ovde i tamo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...