Jump to content

Razvod braka

Оцени ову тему


Препоручена порука

http://inferno999m.tripod.com/spring_map.gif

nisam hteo da postavim,slika je velika,...........vratimo se na temu confused

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Lubavi prema Bogu čovek mora da nauči da nadiđe sebe, u ljubavi između dve jedinke ne postoji ja i ti, već postojimo mi, kada mi počinje da se svodi na ja Ljubav počinje da bledi

teško je čoveku poimati veličinu ljubavi koju je Hristos imao prema nama, naša ljubav se svodi na plamičak sveće koju prvi lahor uspeva da zatre, i ta ljubav počne da se svodi na ljubav prema sebi....

gorane bila sam u situaciji da nekoga toliko volim, da sam za njegovo i svoje dobro otišla, nestala...ljubav je kada dve osobe mogu živeti jedna bez druge ali odluče da žive zajedno, no ljubav je i kada dve osobe uvide da iz nekog razloga jedna drugoj nanose bol, nastave da se vole ali se i rastanu

Mej Zijada i Halil Džubran

To je već bila ljubav čudna, neko bi rekao uzaludna, a ja mislim van svakog redosleda stvari. Halil Džubran i Mej Zijada, oboje pisci, dopisivali su se nekih dvadeset godina, tačnije do kraja njegovog života. Voleli su se , bili su prijatelji, bili su čežnjivi ljubavnici, a nikad se nisu videli. Koliko je Halil uneo u svoja dela nju, ne znam, mislim da nije skoro pa ništa. No njihova pisma su objavljena u knjizi koja se zove " Plavi plamen " i svako od pisama je svojevrsna poezija duše. Sam Džubran je stvorio simbol njihove ljubavi u obliku plavog plamena,koji je je nacrtao na pismima,i po tome knjiga i nosi naslov. Izmedju njih je bila samo reč i ništa više... Ali- na početku stvaranja sveta takodje je bila samo reč..

http://www.blogoye.org/immortal/Halil+Dzubran/

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Lubavi prema Bogu ?ovek mora da nau?i da nadi?e sebe, u ljubavi izme?u dve jedinke ne postoji ja i ti, ve? postojimo mi, kada mi po?inje da se svodi na ja Ljubav po?inje da bledi

teško je ?oveku poimati veli?inu ljubavi koju je Hristos imao prema nama, naša ljubav se svodi na plami?ak sve?e koju prvi lahor uspeva da zatre, i ta ljubav po?ne da se svodi na ljubav prema sebi....

gorane bila sam u situaciji da nekoga toliko volim, da sam za njegovo i svoje dobro otišla, nestala...ljubav je kada dve osobe mogu živeti jedna bez druge ali odlu?e da žive zajedno, no ljubav je i kada dve osobe uvide da iz nekog razloga jedna drugoj nanose bol, nastave da se vole ali se i rastanu

Mej Zijada i Halil Džubran

To je ve? bila ljubav ?udna, neko bi rekao uzaludna, a ja mislim van svakog redosleda stvari. Halil Džubran i Mej Zijada, oboje pisci, dopisivali su se nekih dvadeset godina, ta?nije do kraja njegovog života. Voleli su se , bili su prijatelji, bili su ?ežnjivi ljubavnici, a nikad se nisu videli. Koliko je Halil uneo u svoja dela nju, ne znam, mislim da nije skoro pa ništa. No njihova pisma su objavljena u knjizi koja se zove " Plavi plamen " i svako od pisama je svojevrsna poezija duše. Sam Džubran je stvorio simbol njihove ljubavi u obliku plavog plamena,koji je je nacrtao na pismima,i po tome knjiga i nosi naslov. Izmedju njih je bila samo re? i ništa više... Ali- na po?etku stvaranja sveta takodje je bila samo re?..

http://www.blogoye.org/immortal/Halil+Dzubran/

Slazem se u svemu, ali ja prvo moram da naucim kako da oprostim. Da bih nekog mogao i dalje da volim moram mu prvo oprostiti, za svu patnju i bol. To mi malo teze ide...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ово је одличан филм који подсећа колико и како видимо друге, чак и оне који су нам најближи, поготово децу ... 0405_feel

нема своју децу додуше, али видим како ме посматрају моји родитељи ... dada

чак и кад преостане нит, кад супружник направи ''самоубиство'' везе ... 0409_feel

није за буквалисте, наравно, али свакако погледајте ако наиђете на прилику  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0105cheesy.gif

иако није у хришћанству, мислим да филм оплемењује ... :cheesy2:

http://www.imdb.com/title/tt0120889/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:drugarstvo:

Moram da se zahvalim  mojoj pravoj prijateljici, Oliveri. A da pomenem i Mocarta, Medu, Lazaricu... Svi ste super.. joooj

i ti si Gorane  0705_read

drži se ti ans i daleko ?eš dogurati 0104_cheesy dada

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je dobra prica:

Bio jednom jedan mladic koji je dugo vremena proveo na studijima na Zapadu!!

Kada se vratio, trazio je od svojih roditelja da mu nadju religioznog ucenjaka ili bilo kojeg strucnjaka koji bi mu mogao odgovoriti na tri pitanja...

Konacno, roditelji su mu uspjeli naci jednog ucenjaka...

Mladic: Tko si ti? Mozes li odogovoriti na moja pitanja?

-Ja sam jedan od Bozjih sluga i uz njegovu pomoc, ja cu moci odgovoriti na tvoja pitanja...

Mladic: Jesi li siguran? Mnogi profesori i strucnjaci nisu bili u stanju odgovoriti na moja pitanja...

Ucenjak: Ja cu dati sve od sebe.. Uz Bozju pomoc...

Mladic rece: Imam tri pitanja

1.pitanje: Da li Bog postoji? Ako postoji pokazi mi njegov oblik...

2.pitanje: Sta je sudbina?

3.pitanje: Ako je sotona od vatre, zasto ce na kraju biti bacen u pakao koji je takodjer stvoren od vatre..

To mu sigurno nece naskoditi nimalo, posto su i sotono i pakao stvoreni od vatre...

Da li je Bog mislio na to?

Iznenada ucenjak snazno osamari mladica po licu..

Mladic osjeti bol: Zasto ste se naljutili na mene?

Ucenjak: Nisam 0205_whistling. Samar je odgovor na tvoje pitanje..

Mladic: Ne razumijem...

Ucenjak: Kako se osjecas nakon sto sam te osamario?

Mladic: Naravno, osjecam bol!!..

Ucenjak: Da li onda vjerujes da bol postoji?

Mladic: Da..

Ucenjak:Pokazi mi oblik bola...

Mladic: Ne mogu!...

Ucenjak: To je moj odgovor na prvo pitanje. Svi mi osjecamo prisustvo Boga iako ne vidimo njegov oblik...

Da li si sinoc sanjao da cu te osamariti?

Mladic: Ne!!

Ucenjak: Da li si ikad pomislio da ces od mene dobiti samar?

Mladic: Ne!!

Ucenjak: To je sudbina... Moj odgovor na drugo pitanje...

Od cega je stvorena moja ruka kojom sam te osamario?

Mladic: Stvorena je od mesa..

Ucenjak: A tvoje lice? Od cega je ono stvoreneo?

Ucenjak: Od mesa..

Ucenjak: Sto osjecas nakon sto sam te osmario?

Mladic: Bol...

Ucenjak: Tako je!! To je moj odgovor na trece pitanje... Iako su sotona i pakao stvoreni od vatre, ako Bog zeli pakao ce postati vrlo bolno mjesto za sotonu....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...