звечанац Написано Мај 21, 2011 Пријави Подели Написано Мај 21, 2011 Bivši pripadnik Kfora iz Norveške Kristijan Kaf izvinio se srpskom narodu što NATO nije bio u stanju da zaštiti Srbe na Kosovu i Metohiji. "Kao bivši oficir NATO-a želim da se izvinim što nismo bili u stanju da zaštitimo Srbe i nealbance na Kosovu i Metohiji", rekao je Kaf na tribini koju je organizovala omladina Socijalističke partije Srbije u opštini Voždovac. Kaf se na tribini pod nazivom "Bivši NATO oficir se izvinjava" obratio na srpskom jeziku i napomenuo da piše knjigu sa istoimenim nazivom u kojoj će izneti svoje utiske i druge činjenice vezane za aktivnosti Kfora na Kosovu i Metohiji. Kaf je precizirao da je kao major oficir za informacije u norveškoj vojsci boravio na Kosovu i Metohiji od janura do jula 2000. godine, a da je kasnije redovno boravio tamo kao novinar. Prema njegovim rečima, mediji su, u ovom slučaju, bili totalno jednostrani, kako bi opravdali politiku svojih vlada iz zapadnih zemalja i bombardovanje 1999. godine i naglasio da je zadatak NATO-a, po rezoluciji 1244, bio da zaštiti Srbe i drugo nealbansko stanovništvo. "Totalno smo zakazali", ocenio je Kaf i dodao da je greška bila što na Kosovu i Metohiji odmah nije uvedeno vanredno stanje, jer bi se tada znalo ko odlučuje. Kaf kao jednu od većih grešaka smatra to što se Oslobodilačka vojska Kosova vremenom pretvorila u Kosovske policijske snage, ističući da je takav izbor načinjen kako bi Kfor zaštitio sebe. Norveški oficir je najavio da će knjiga biti objavljena krajem ove godine ili početkom 2012. godine, i da će u njoj iznijeti mnogo relevantnih podataka kroz razgovore sa akterima događaja na Kosovu i Metohiji. Kfor bio nesposoban da zaštiti Srbe Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
звечанац Написано Мај 21, 2011 Аутор Пријави Подели Написано Мај 21, 2011 Опроштено, брате мој....Други пут памет у главу. 4chsmu1 0110_hahaha Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука