Jump to content

Oficir NATO-a se izvinjava Srbima

Оцени ову тему


Препоручена порука

Bivši pripadnik Kfora iz Norveške Kristijan Kaf izvinio se srpskom narodu što NATO nije bio u stanju da zaštiti Srbe na Kosovu i Metohiji.

"Kao bivši oficir NATO-a želim da se izvinim što nismo bili u stanju da zaštitimo Srbe i nealbance na Kosovu i Metohiji", rekao je Kaf na tribini koju je organizovala omladina Socijalističke partije Srbije u opštini Voždovac.

Kaf se na tribini pod nazivom "Bivši NATO oficir se izvinjava" obratio na srpskom jeziku i napomenuo da piše knjigu sa istoimenim nazivom u kojoj će izneti svoje utiske i druge činjenice vezane za aktivnosti Kfora na Kosovu i Metohiji.

Kaf je precizirao da je kao major oficir za informacije u norveškoj vojsci boravio na Kosovu i Metohiji od janura do jula 2000. godine, a da je kasnije redovno boravio tamo kao novinar.

Prema njegovim rečima, mediji su, u ovom slučaju, bili totalno jednostrani, kako bi opravdali politiku svojih vlada iz zapadnih zemalja i bombardovanje 1999. godine i naglasio da je zadatak NATO-a, po rezoluciji 1244, bio da zaštiti Srbe i drugo nealbansko stanovništvo.

"Totalno smo zakazali", ocenio je Kaf i dodao da je greška bila što na Kosovu i Metohiji odmah nije uvedeno vanredno stanje, jer bi se tada znalo ko odlučuje.

Kaf kao jednu od većih grešaka smatra to što se Oslobodilačka vojska Kosova vremenom pretvorila u Kosovske policijske snage, ističući da je takav izbor načinjen kako bi Kfor zaštitio sebe.

Norveški oficir je najavio da će knjiga biti objavljena krajem ove godine ili početkom 2012. godine, i da će u njoj iznijeti mnogo relevantnih podataka kroz razgovore sa akterima događaja na Kosovu i Metohiji.

58658_1_if.jpg?ver=1305923638

Kfor bio nesposoban da zaštiti Srbe

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опроштено, брате мој....Други пут памет у главу. 4chsmu1 0110_hahaha

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...