Jump to content

Необична схватања православне духовности на форуму- излазећи у сусрет члановима

Оцени ову тему


Препоручена порука

toliko čudnih , različitih, dijametralno suprotnih tumačenja Svetog Pisma i toga šta je rečeno postoji čak i među klirom i teolozima u samom pravoslavlju, da ne pominjemo sve drugo, da mirjani najčešće ostaju zbunjenii zatečeni...

tamo gde očekuju odgovore dobijaju ismejavanje, tamo gde traže ljubav dobijaju osudu, nema se strpljenja za dijalog, zaboravlja se da smo svi nekada bili početnici, zaboravlja se da ono što znamo je tako malo u odnosu na ono što ne znamo

većina vas se seća moje zablude da je pričešće neodvojivo od posta- od koga sam to čula i naučila- upravo od svešteniak iz moje pomesne crkve

sa ljubavlju i strpljenjem treba objašnjavati i upućivati jer u Svetom Pismu svako nađe ono što mu treba, osvetnik osvetu, zao zlo, ljubav nađe ljubav...

Пост душе је неодвојив од причешћа за разлику од телесног поста.

хоћеш да кажеш да се не причешћујеш у мрсу?  greengrin

па за чије здравље се служе Литургије у мрсу?  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 54
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

link=topic=13995.msg438951#msg438951 date=1305378345]

Tavita,šta misliš o sledećem...

postimo kada je Crkva propisala a pričešćujemo se kada nas Crkva poziva....

...opet bukvalno tumacenje,poziva tebe Crkva uvjek i nije to sporno,vec tvoj odnos prema tome,tvoja zelja da budes dostojan,iako opet nije do tebe nego do Boga,ali postom izrazavas svoju slobodnu volju,i nije post radi posta,vac radi srca,kad postis umrtvljujes tijelo i potcinjavas ga Duhu,i samo srce covjekovo omeksa,i blize je Bogu...strasno mi je da neko u mrsu prilazi Casi...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

drugim rečima mi smo sebi merilo dostojnosti i toga kada da se pričešćujemo a koliko sam shvatio u postu smo dostojniji a post postoji da bi se pričešćivali... ispravi me ako grešim

inače,sve o podvigu,postu i straženju nad samim sobom se naravno podrazumeva i slažem se sa tim

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=13995.msg438969#msg438969 date=1305379581]

drugim rečima mi smo sebi merilo dostojnosti i toga kada da se pričešćujemo a koliko sam shvatio u postu smo dostojniji a post postoji da bi se pričešćivali... ispravi me ako grešim

...nikad mi nismo dostojni,bitan je trud i zelja da stvoris makar malo uslova da primis Tijelo Precisto,a post je jedan od nacina...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=13995.msg438951#msg438951 date=1305378345]

Tavita,šta misliš o sledećem...

postimo kada je Crkva propisala a pričešćujemo se kada nas Crkva poziva....

...opet bukvalno tumacenje,poziva tebe Crkva uvjek i nije to sporno,vec tvoj odnos prema tome,tvoja zelja da budes dostojan,iako opet nije do tebe nego do Boga,ali postom izrazavas svoju slobodnu volju,i nije post radi posta,vac radi srca,kad postis umrtvljujes tijelo i potcinjavas ga Duhu,i samo srce covjekovo omeksa,i blize je Bogu...strasno mi je da neko u mrsu prilazi Casi...

у преводу, кад те позове свештеник одређеним речима на Литургији да се причестиш, а ти ниси под епитимијом, треба да кажеш: не могу, нисам Га достојна?

ајде реци ми, а КАД ћеш да будеш достојна?

желео бих да те запитам следеће: да је за време Тајне Вечере неко од Апостола казао: данас се не причешћујем, занимљиво је шта би тада рекао Господ? Нема сумње, по мом мишљењу, да би казао оно што је рекао и Петру за време свештеног омивања ногу: Ако те не оперем, немаш удела са мном (Јн,13,8).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=13995.msg438980#msg438980 date=1305380041]

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5740.msg396955.html#msg396955

voleo bih da mi kažeš šta misliš o ovome... ako te mrzi da gledaš klip-tekst je ovde

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2841.msg396066.html#msg396066

link=topic=13995.msg438980#msg438980 date=1305380041]

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5740.msg396955.html#msg396955

voleo bih da mi kažeš šta misliš o ovome... ako te mrzi da gledaš klip-tekst je ovde

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2841.msg396066.html#msg396066

...ma covjece o cemu ti pricas...jesi li ti ikad osjetio blagodat posta...ti nemas pojma kako mene post smiri,ja vise ne bivam ja,ne mogu da se ljutim,i kad hocu ne mogu,osjetljiva sam,kad se neko raduje lako se radujem s njim,kad place,ko od sale zaplacem ...ALI,vjeruj mi da grijesis...i da,naravno da nisam sve procitala :cheesy2:.........hocu reci tek tada mogu da osjetim pokajanje u sebi...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=13995.msg438980#msg438980 date=1305380041]

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5740.msg396955.html#msg396955

voleo bih da mi kažeš šta misliš o ovome... ako te mrzi da gledaš klip-tekst je ovde

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2841.msg396066.html#msg396066

...ma covjece o cemu ti pricas...jesi li ti ikad osjetio blagodat posta...ti nemas pojma kako mene post smiri,ja vise ne bivam ja,ne mogu da se ljutim,i kad hocu ne mogu,osjetljiva sam,kad se neko raduje lako se radujem s njim,kad place,ko od sale zaplacem ...ALI,vjeruj mi da grijesis...i da,naravno da nisam sve procitala 0110_hahaha.........hocu reci tek tada mogu da osjetim pokajanje u sebi...

треба онда чешће да постиш  0110_hahaha 0102_laugh .mislise.

шалу на страну, нико ти не брани да постиш, ал ми објасни за кога се служе Литургије у мрсу?  :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=13995.msg438980#msg438980 date=1305380041]

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5740.msg396955.html#msg396955

voleo bih da mi kažeš šta misliš o ovome... ako te mrzi da gledaš klip-tekst je ovde

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2841.msg396066.html#msg396066

...ma covjece o cemu ti pricas...jesi li ti ikad osjetio blagodat posta...ti nemas pojma kako mene post smiri,ja vise ne bivam ja,ne mogu da se ljutim,i kad hocu ne mogu,osjetljiva sam,kad se neko raduje lako se radujem s njim,kad place,ko od sale zaplacem ...ALI,vjeruj mi da grijesis...i da,naravno da nisam sve procitala t4431.........hocu reci tek tada mogu da osjetim pokajanje u sebi...

треба онда чешће да постиш  0409_feel 0203_cool greengrin

шалу на страну, нико ти не брани да постиш, ал ми објасни за кога се служе Литургије у мрсу?  t4431

...sluze se kao i uvjek,za sve...a po meni bi trebalo da prilaze Casi samo oni koji pored propisanih postova poste jos srijedu i petak...u cemu je problem...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=13995.msg438980#msg438980 date=1305380041]

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5740.msg396955.html#msg396955

voleo bih da mi kažeš šta misliš o ovome... ako te mrzi da gledaš klip-tekst je ovde

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2841.msg396066.html#msg396066

...ma covjece o cemu ti pricas...jesi li ti ikad osjetio blagodat posta...ti nemas pojma kako mene post smiri,ja vise ne bivam ja,ne mogu da se ljutim,i kad hocu ne mogu,osjetljiva sam,kad se neko raduje lako se radujem s njim,kad place,ko od sale zaplacem ...ALI,vjeruj mi da grijesis...i da,naravno da nisam sve procitala t4431.........hocu reci tek tada mogu da osjetim pokajanje u sebi...

треба онда чешће да постиш  0409_feel 0203_cool greengrin

шалу на страну, нико ти не брани да постиш, ал ми објасни за кога се служе Литургије у мрсу?  t4431

...sluze se kao i uvjek,za sve...a po meni bi trebalo da prilaze Casi samo oni koji pored propisanih postova poste jos srijedu i petak...u cemu je problem...

не видим проблем, али не видим ни пост као услов за свето причешће.

као ни исповест.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=13995.msg438999#msg438999 date=1305381466]

link=topic=13995.msg438980#msg438980 date=1305380041]

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5740.msg396955.html#msg396955

voleo bih da mi kažeš šta misliš o ovome... ako te mrzi da gledaš klip-tekst je ovde

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2841.msg396066.html#msg396066

...ma covjece o cemu ti pricas...jesi li ti ikad osjetio blagodat posta...ti nemas pojma kako mene post smiri,ja vise ne bivam ja,ne mogu da se ljutim,i kad hocu ne mogu,osjetljiva sam,kad se neko raduje lako se radujem s njim,kad place,ko od sale zaplacem ...ALI,vjeruj mi da grijesis...i da,naravno da nisam sve procitala t4431.........hocu reci tek tada mogu da osjetim pokajanje u sebi...

треба онда чешће да постиш  0409_feel 0203_cool greengrin

шалу на страну, нико ти не брани да постиш, ал ми објасни за кога се служе Литургије у мрсу?  t4431

...sluze se kao i uvjek,za sve...a po meni bi trebalo da prilaze Casi samo oni koji pored propisanih postova poste jos srijedu i petak...u cemu je problem...

не видим проблем, али не видим ни пост као услов за свето причешће.

као ни исповест.

...strasno je meni to...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s a ako ipak nisi Tavita za koju mislim da jesi onda praštaj, mnogo toga se izmenilo na forumu ali neke stvari su ostale iste

Тавита је Тавита, Tavita није Тавита  t4431

primljeTo k znanju

malo sam zarđala, dosta vremena je prošlo

ajmo sad na maramu valjda smo pričešće savladali t4431

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...