Jump to content

И зашто се буне интернет атеисти када је ствар чиста као суза???

Оцени ову тему


Препоручена порука

Недавно је у ВС спроведена анонимна анкета на основу које се дошло до података о броју верника цркава, односно верских заједница које ће укупно запослити 30 војних свештеника. Право да свештенике запосле у ВС имаће цркве и верске заједнице које испуне услове о броју верника у ВС, при чему ће минималан број за једно формацијско место бити 100. За сада је извесно да поред СПЦ, чијих верника према резултатима спроведене анкете има 92%, још само две од традиционалних цркава, односно верских заједница испуњавају услове за по једно формацијско место. Неверујућих је било 2,6% а неопредељених свега 3,4%.
На повратак свештеничке службе у војску чекало се 70 година. Средином 19. века Србија је била међу првим европским земљама која је имала законски регулисану службу војних свештеника. Данас смо међу последњим које у војном саставу немају свештенике. Искуства земаља у којима постоји верска служба у војсци говоре да је увођење војних свештеника учврстило психичку стабилност војника, што је утицало да су боље извршавали компликоване задатке и били спремнији јер су имали моралну и духовну подршку, али и предност да упражњавају своју веру.

Цео текст:

http://www.spc.rs/sr/od_vidovdana_vojni_svestenici_u_vojsci_srbije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наша војска је веома Христољубива. staniiiiiiine_shvata

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slican slucaj kao i sa gay organizacijom

off o gayovima nevezano za temu jerbo je off jel:

ja ne znam sta vise oce, pa eno televizije vrve od gayeva i to kao voditelja raznih emisija pa kakva vise prava treba, moram da gledam svaki dan na tv neko zavodjenje live sam sa sobom i/ili sa nekim gostima

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И које онда "атеисте" представља овај човек и чија он то права и Устав "брани"? Смешно. :bla:  Хоће да нас наљути па да Србију уредимо као, рецимо, Грчку (државна вера и Црква).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisam izdrzo da ga gledam duze od dva minuta, pa taj covek je u zescem neznanju, tj pogresno shvata tj ne shvata osnovne stvari, a mnogi ne shvataju dosta pa niko ne nastupa tako negativno sa njima tj protiv njih

uostalom to o vojsci, zar vosjka vec nije isto na dobrovoljackom nivou? :bla:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisam izdrzo da ga gledam duze od dva minuta, pa taj covek je u zescem neznanju, tj pogresno shvata tj ne shvata osnovne stvari, a mnogi ne shvataju dosta pa niko ne nastupa tako negativno sa njima tj protiv njih

uostalom to o vojsci, zar vosjka vec nije isto na dobrovoljackom nivou? :bla:

Немој му замерити. Вероватно је заборавио да узме терапију. greengrin

Да, Војска Србије је професионална, уз могућност добровољног служења војног рока.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Недавно је у ВС спроведена анонимна анкета на основу које се дошло до података о броју верника цркава, односно верских заједница које ће укупно запослити 30 војних свештеника. Право да свештенике запосле у ВС имаће цркве и верске заједнице које испуне услове о броју верника у ВС, при чему ће минималан број за једно формацијско место бити 100. За сада је извесно да поред СПЦ, чијих верника према резултатима спроведене анкете има 92%, још само две од традиционалних цркава, односно верских заједница испуњавају услове за по једно формацијско место. Неверујућих је било 2,6% , а неопредељених свега 3,4%.
На повратак свештеничке службе у војску чекало се 70 година. Средином 19. века Србија је била међу првим европским земљама која је имала законски регулисану службу војних свештеника. Данас смо међу последњим које у војном саставу немају свештенике. Искуства земаља у којима постоји верска служба у војсци говоре да је увођење војних свештеника учврстило психичку стабилност војника, што је утицало да су боље извршавали компликоване задатке и били спремнији јер су имали моралну и духовну подршку, али и предност да упражњавају своју веру.

Цео текст:

http://www.spc.rs/sr/od_vidovdana_vojni_svestenici_u_vojsci_srbije

:krstix:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zavisi od programa, ako bi imali da ponude nesto bolje, onda bi i usli u skupstinu :krstix:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2,6%???? Недовољно ни за право гласа (колико оно беше минимум, 5% ако се не варам?).  dada

Pravo glasa imaju uvek. To što ti misliš jeste da li bi, sad hipotetično, jedna ateistička politička stranka sa 2% glasova na izborima ušla u skupštinu.

Мислио сам на инстинтуционално право гласа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свештенство у војсци, верска настава у школама - ТО СУ ЕВРОПСКИ СТАНДАРДИ, свидело се то атеистима или не (могу да арлаучу до миле воље). А Европа нема алтернативу, како рече наш Председник.  mocart

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могу они да смарају, али западна цивилизација је изграђена на темељима које је поставило управо Хришћанство. Идеје о личној слободи и једнакости пре законом без утицаја Хришћанства вероватно не би ни постојале.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,13876.0.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...