Jump to content

Документарац о Светој Гори на америчкој телевизијској станици CBS

Оцени ову тему


Препоручена порука

Monastvo je tajna Crkve. ono nikada nije niti ce biti propoved Crkve.

Po meni je svako reklamiranje monastva cist promasaj, koji

lako moze da se tumaci i kao samar svima koji zive porodicnim zivotom kao i svima koji zive devstveno skromno i u molitvi van institucionalnog monastva.

Svaki iole normalan monah zeleo bi da izbegne ovu vrstu snimanja i samoreklame

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Зар је ово самореклама? Колико сам видео, нису се нешто разломили од саморекламирања. Пре ће бити да су говорили да није ту баш место свакоме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Monastvo je tajna Crkve. ono nikada nije niti ce biti propoved Crkve.

Po meni je svako reklamiranje monastva cist promasaj, koji

lako moze da se tumaci i kao samar svima koji zive porodicnim zivotom kao i svima koji zive devstveno skromno i u molitvi van institucionalnog monastva.

Svaki iole normalan monah zeleo bi da izbegne ovu vrstu snimanja i samoreklame

sve je to za ljude, a monasi nisu bogovi

a ti da si monah, kao sto nisi, mogo bi opet da govoris samo u svoje ime...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Monastvo je tajna Crkve. ono nikada nije niti ce biti propoved Crkve.

Po meni je svako reklamiranje monastva cist promasaj, koji

lako moze da se tumaci i kao samar svima koji zive porodicnim zivotom kao i svima koji zive devstveno skromno i u molitvi van institucionalnog monastva.

Svaki iole normalan monah zeleo bi da izbegne ovu vrstu snimanja i samoreklame

Прво што сам помислио кад сам погледао филм је како је одлична ствар што је у једној веома гледаној америчкој емисији јасно речено где је она изворна, непромењена Црква од првих векова. Па као што и рече један од монаха ту (на Св. Гори) је пронашао оно што је дуго тражио. Колико ли ће њих који исто траже а нису се до сада срели са Православљем кренути пут Атоса захваљујући овој "реклами", рекао бих "реклами" Православља а никако монаштва?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Ljudi, ima li nekog (po mogucstvu jednostavnog) nacina da se ovi filmovi skinu?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Ево линк са целим филмом

Ovaj jeste dobar ali je ovaj najbolji o Atosu uradjen ikada

http://vimeo.com/36598452

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nažalost ovaj video je puno lošijeg kvaliteta od originala, što narušava efekat...

ovde je dosta dobar kvalitet snimka :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...