Jump to content

Svinjetina u Islamu

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Пријатељу, можеш ли да пишеш нормалним словима као и сви други чланови? Користиш црвена слова која користе само Администратори на форуму. Нема птребе да нам разним бојама истичеш писање, они коже да читају они ће читати и без шарених слова. Оглушење о ову поруку у сматрати непоштовањем форума ЖРУ, али се надам да неће до тога долазити.

Адмнистрација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 95
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Jao, jao.Kad čovjek nema hrabrosti da se pogleda u ogledalo i kaže sam sebi:Vala jest onaj bosanac u pravu.Ali ko i pola prizna ko da je sve prizno. 301 301 301 301 301 301 301

Ja se ne gledam u zadnje vreme u ogledalo,bojim se da se ne zaljubim :)

Inače studiram stočarstvo,tako da me neće sigurno teolog učiti šta je zdravo a šta nije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ниси напоран, брате, него.. Чему све то?

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Nadam se da vam nisam prenaporan

Читање разнобојних слова веома напорно. Нема поребе за тим. А само Твоје писање су Твоји аргументи, то имаш право.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se ne gledam u zadnje vreme u ogledalo,bojim se da se ne zaljubim :)

Inače studiram stočarstvo,tako da me neće sigurno teolog učiti šta je zdravo a šta nije

a što se tiče tvog samozaljubljivanja, bojim se da ćeš postati ko ameba.

Pa ako studiraš stočarstvo što bakčeš rukama gdje im nije mjesto? :D

A ako studiraš stočarstvo onda sigurno znaš o štetnostima konzumiranja krmetine.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod nas prije konzumiranja piletine postoji period u kojem se ona hrani čistom hranom koji traje najmanje tri dana.i poslije je jedemo.To da bi se pročistio njen organizam.Nema sumnje da je svinja daleko prljavija od kokoške.A o štetnosti svinjskog mesa u odnosu na kokošije da i negovorimo.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se ne gledam u zadnje vreme u ogledalo,bojim se da se ne zaljubim :)

Inače studiram stočarstvo,tako da me neće sigurno teolog učiti šta je zdravo a šta nije

I ja sam studirao Veterinu, nisam vegetarijan, sam jedem meso minimalno, u svakom slučaju daleko ispod standsardnog prosjeka. Međutim Bosanac ima pravo što se tiče svinjetine, to nam je uvijek govorio i naš profesor anatomije Dr Krčmar na Veterini u Sarajevu koji je inače bio univerzitetska legenda. On je bio Hrvat, katolik, pravi zagrepčanin rodom, "rođeni purger" i ne znam što bi imao od toga da širi antsvinjsku paranoju ili proislamsku nekakvu tu propagandu. Opasnosti i rizici od konzumacije svinjskog mesa nisu samo direktni, ti danas nisu toliko aktualni zahvaljujući visokom nivou preventive, higijene i zaštite u svinjogojstvu ali i indirektni na potrošačkom, konzumentskom planu - povišeni holesterol u krvi, obeznost, ekspolzija civilizačnih bolesti, infarkt, moždana kap itd, Profesor Krčmar je smatrao svinjetinu dobrom za masovnu prehranu u specijalnim, vanrednim uslovima, i na kratku dobu, i određenih kategorija ljudi tj. stanovništva, recimo mladih ljudi, vojnika po kasarnama, u ratno doba, za poplava i slično ali ne baš mnogo preporučljivom za svakodnevnu ishranu. No danas su i sve ostale druge vrste mesa također pod znakom pitanja što do ekologije i infiltracije raznim štetnim hemikalijama, agensima, hormonima itd. Pored toga bio je velikim protivnikom zloupotrebe hormanalne medikacije u sportu i body-buildingu jer ti mladi ljudi si tako brzo naprave "fasadu" ali "račun" za to dobiju o par dedetaka godina kasnije u obliku ciroze jetre i pod vrlo velikim je upitnikom hoće li se doživjeti uopšte pedesetog rođendana bez transplantacije jetre. U Češkoj se svinjetina jede vrlo mnogo, sva njihova nacionalna kuhnja je na njoj založena. Ali Češka je u isto vrijeme i svjetski rekorder u broju novootkrivenih slučajeva malignih tumora debelog crijeva na 100.000 stanovnika, dakle procentualno, čini mi se da je prema statistikima među prvih nekoliko na svijetu po tome, ako ne i prva. Mnogi ozbiljni istraživači, medicinari, kancerolozi i nutricionisti u tome dvoje vide jasnu suvislost. Profesor Krčmar nam je govorio da je svinjetina dobra samo za pečenje, dok govedinu i piletinu možeš peči i kuhati. Kuhana svinjetina nije uobičajena na Balkanu a nije baš ni nešto ukusna, mi s Balkana je redovito samo pečemo. Sigurno to nije nikakva prefinjena francuska gastronomska poslastica što se tiče ukusa, pogotovu ne ta kuhana svinjetina. Ali Česi je naravno i kuhaju i sva im je nacionalna kuhnja založena na toj kuhanoj svinjetini a u tom grmu možda i leži taj skriveni zec. Inače bivši predsjednik Češke Republike Vaclav Havel i njegova žena Dagmar Veškrnova - Havlova su osnivačima upravo takve jedne dobrotvorne fondacije koja svakom Čehu plaća medicinski screening na ranu dijagnozu tumora debelog crijeva jer u slučaju blagovremenog otkrivanja je liječenje i hiirurško otklanjanje tumora vrlo uspješno i sa iznimno dobrim rezultatima. No treba reći da nažalost tumor debelog crijeva je vrlo podmukao jer osim krvi u stolici, tj. krvarenja koje često nije drugačije moguće nii otkriti nego laboratorijskim pretragama i screeningom jer je prostim okom nevidljivo bolesnik nema nikakvih bolova ni nekih drugih simptoma. A kad to počne boljeti je redovito već dosta kasno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja sam studirao Veterinu, nisam vegetarijan, sam jedem meso minimalno, u svakom slučaju daleko ispod standsardnog prosjeka. Međutim Bosanac ima pravo što se tiče svinjetine, to nam je uvijek govorio i naš profesor anatomije Dr Krčmar na Veterini u Sarajevu koji je inače bio univerzitetska legenda. On je bio Hrvat, katolik, pravi zagrepčanin rodom, "rođeni purger" i ne znam što bi imao od toga da širi antsvinjsku paranoju ili proislamsku nekakvu tu propagandu. Opasnosti i rizici od konzumacije svinjskog mesa nisu samo direktni, ti danas nisu toliko aktualni zahvaljujući visokom nivou preventive, higijene i zaštite u svinjogojstvu ali i indirektni na potrošačkom, konzumentskom planu - povišeni holesterol u krvi, obeznost, ekspolzija civilizačnih bolesti, infarkt, moždana kap itd, Profesor Krčmar je smatrao svinjetinu dobrom za masovnu prehranu u specijalnim, vanrednim uslovima, i na kratku dobu, i određenih kategorija ljudi tj. stanovništva, recimo mladih ljudi, vojnika po kasarnama, u ratno doba, za poplava i slično ali ne baš mnogo preporučljivom za svakodnevnu ishranu. No danas su i sve ostale druge vrste mesa također pod znakom pitanja što do ekologije i infiltracije raznim štetnim hemikalijama, agensima, hormonima itd. Pored toga bio je velikim protivnikom zloupotrebe hormanalne medikacije u sportu i body-buildingu jer ti mladi ljudi si tako brzo naprave "fasadu" ali "račun" za to dobiju o par dedetaka godina kasnije u obliku ciroze jetre i pod vrlo velikim je upitnikom hoće li se doživjeti uopšte pedesetog rođendana bez transplantacije jetre. U Češkoj se svinjetina jede vrlo mnogo, sva njihova nacionalna kuhnja je na njoj založena. Ali Češka je u isto vrijeme i svjetski rekorder u broju novootkrivenih slučajeva malignih tumora debelog crijeva na 100.000 stanovnika, dakle procentualno, čini mi se da je prema statistikima među prvih nekoliko na svijetu po tome, ako ne i prva. Mnogi ozbiljni istraživači, medicinari, kancerolozi i nutricionisti u tome dvoje vide jasnu suvislost. Profesor Krčmar nam je govorio da je svinjetina dobra samo za pečenje, dok govedinu i piletinu možeš peči i kuhati. Kuhana svinjetina nije uobičajena na Balkanu a nije baš ni nešto ukusna, mi s Balkana je redovito samo pečemo. Sigurno to nije nikakva prefinjena francuska gastronomska poslastica što se tiče ukusa, pogotovu ne ta kuhana svinjetina. Ali Česi je naravno i kuhaju i sva im je nacionalna kuhnja založena na toj kuhanoj svinjetini a u tom grmu možda i leži taj skriveni zec. Inače bivši predsjednik Češke Republike Vaclav Havel i njegova žena Dagmar Veškrnova - Havlova su osnivačima upravo takve jedne dobrotvorne fondacije koja svakom Čehu plaća medicinski screening na ranu dijagnozu tumora debelog crijeva jer u slučaju blagovremenog otkrivanja je liječenje i hiirurško otklanjanje tumora vrlo uspješno i sa iznimno dobrim rezultatima. No treba reći da nažalost tumor debelog crijeva je vrlo podmukao jer osim krvi u stolici, tj. krvarenja koje često nije drugačije moguće nii otkriti nego laboratorijskim pretragama i screeningom jer je prostim okom nevidljivo bolesnik nema nikakvih bolova ni nekih drugih simptoma. A kad to počne boljeti je redovito već dosta kasno.

E brate, cjenim te zbog ovoga do neba. Problem je kod nekih ako neko ko nije hriščanin nešto napiše što se praktikuje kod hriščana odmah je to kod nekih napad na svete tekovine hriščanstva.

U svakom slučaju pokazao si ovome da si vrlo objektivan sugovornik.Svaka čast.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeli to ti optužuješ nas muslimane kao ljude koji ne drže do higijene?

Ako je tako onda je to sramota.

A što se tiče čiščenja poslije obavljanja nužde to je propis koji govori o održavanju hgigijene čovjeka.

De mi reci da li ti to smatraš nama sramotom što se čistimo poslije obavljanja male i velike nužde?

Daleko bilo,i ja to isto radim,samo me nikakav verski propis nije tome naučio...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E brate, cjenim te zbog ovoga do neba. Problem je kod nekih ako neko ko nije hriščanin nešto napiše što se praktikuje kod hriščana odmah je to kod nekih napad na svete tekovine hriščanstva.

U svakom slučaju pokazao si ovome da si vrlo objektivan sugovornik.Svaka čast.

Jedenje hrane ne može biti napad na tekovine Hrišćanstva.

Nemoj nam ponižavati veru,možda je to vama bitno u Islamu da li jedete svinju ili se perete ili ne ali naša vera nas uči kako da se ostvarimo na nekom drugom planu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a što se tiče tvog samozaljubljivanja, bojim se da ćeš postati ko ameba.

Pa ako studiraš stočarstvo što bakčeš rukama gdje im nije mjesto? :D

A ako studiraš stočarstvo onda sigurno znaš o štetnostima konzumiranja krmetine.

Ja znam da u modernom načinu tova nema baš mnogo toga što je zdravo.

Svinjetina postaje nezdrava kada provladava u ishrani.

Inače,Srbi su najviše jeli ovčetinu međutim kada ste nas vi muslimani porobili,protivno propisima vaše vere, i često nam otimali hranu počela se masovno konzumirati svinjetina jer nju niste mogli otimati od usta gladne dece i jesti.Mada i tu ima izuzetaka,najslađe je zabranjeno voće.

Jel smete vi muslimani da jedete divlju svinju?

Ona po ceo dan trči i jede zdravu hranu pa je veoma zdravo i ukusno njeno meso.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...