Jump to content

Svinjetina u Islamu

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 95
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Neki istraživači kažu da i u zemljama u kojima se više koristi svinjsko meso, svinja predstavlja simbol seksualne raskalašenosti. Svinja je, za razliku od pjevca, životinja koja nema nikakvog osjećaja ljubomore prema svome partneru, tako da ga vrlo lako prepušta drugim svinjama i može se reći da čak uživa u tome. Naučno je dokazano da osobe koje se hrane svinjetinom poprimaju takve osobine.

Ti ovo nazivas naukom? :D

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Енизе, ово је наш савет за здрав живот:

najveci-putir-i-diskos.jpg?w=580&h=387

Од онога што ти ртекламираш за здраву храну се умире, а од овога горе ЈОК. Ово горе је Хлеб који сиђе са неба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Islam je uglavnom bio raširen u vrelim krajevima,kontam da zato muslimani ne jedu svinjetinu jer se brzo kvari,peru zadnjicu da se ne zaujedu ,obrezuju se jer je to u onm pustinjama najefikasnije rešenje naročito zbog peska.

Muslimani ne jedu svinjetinu zato što je ona zabranjena kako u našoj svetoj knjizi, tako i u vašim samo je to sada kod vas prilagođeno vašim prohtjevima.Muslimani peru zadnjicu zato što je to stvar higijene i održavanja čistoče tijela.A ko nema čistoće nema ni vjere.A muslimani se obrezuju zato što je to praksa ods Ibrahima a.s, kao i svih poslanika koji su dolazili poslije njega.I sam Isus je bio obrezan.Valjda zato znate.

A što se tiće prednosti obrezivanja po higijenu i zdravlje ljudi mogu vam navesti ako to želite.Valjda bi zbog toga trebali reči to vam je prava stvar!

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaži mi ovo za pranje zadnjice,jel to propisano verom,pošto čisto sumnjam da svi muslimani peru zbog higijene dakle jel ima nešto u kuranu na tu temu.

Druga stvar ništa nije prilagođeno našim prohtevima,mi sledimo novi savez(zavet) sa Bogom...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Muslimani ne jedu svinjetinu zato što je ona zabranjena kako u našoj svetoj knjizi, tako i u vašim samo je to sada kod vas prilagođeno vašim prohtjevima.Muslimani peru zadnjicu zato što je to stvar higijene i održavanja čistoče tijela.A ko nema čistoće nema ni vjere.A muslimani se obrezuju zato što je to praksa ods Ibrahima a.s, kao i svih poslanika koji su dolazili poslije njega.I sam Isus je bio obrezan.Valjda zato znate.

A što se tiće prednosti obrezivanja po higijenu i zdravlje ljudi mogu vam navesti ako to želite.Valjda bi zbog toga trebali reči to vam je prava stvar!

Дакле, нема никаквог разумног објашњења зашто је забрањена, већ само "зато што је забрањена". Код нас није забрањено, али имаш људе који, иако је дозвољено, не једу никакво месо. Дакле, својом вољом га се одричу, ради властитог подвига и у славу Божију. Питам се, ко ли је пред Богом већи: онај пто не једе што не сме или онај што не једе што неће?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

”Ni svinjčeta, jer ima razdvojene papke ali ne preživa; da vam je nečisto: mesa od njega ne jedite, i strva se njegova ne dohvatajte.” (5. Mojsijeva 14,8)

“Jer, gle, Gospod će doći s ognjem… koji jedu meso svinjeće i stvari gadne i miše, svi će izginuti, veli Gospod.” (Isaija 66,15.17)

Aleksandre može li objašnjenje ovih citata iz Biblije?

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, добро је, брате bosanac, ако је суштина једне вере разликовати храну која јесте или није halal, онда стварно лепо каже једна меканска сура: Vama vaša vjera, meni moja.

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, добро је, брате bosanac, ако је суштина једне вере разликовати храну која јесте или није halal, онда стварно лепо каже једна меканска сура: Vama vaša vjera, meni moja.

oleeeee

1000000001010

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, добро је, брате bosanac, ако је суштина једне вере разликовати храну која јесте или није halal, онда стварно лепо каже једна меканска сура: Vama vaša vjera, meni moja.

Mada se ovdje neradi o suštini vjere.Jer jadna bi bila vjera kojoj je glavni cilj popunjavati stomake.

Ovdje se radi o jednom propisu koji je u islamu kakav jeste.Oko toga eto malo beglenišemo.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako se svinjetina zabranjuje jer nije zdrava,zašto se ne zabrani koka kola?ona je nezdrava za olimpisku medalju.

Valjda je nije bilo u vreme Muhameda pa zato...

U onim stvarima koje nisu bile za vrijeme Muhammeda a.s. svoj stav o njima daju islamski učenjaci.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, нема никаквог разумног објашњења зашто је забрањена, већ само "зато што је забрањена". Код нас није забрањено, али имаш људе који, иако је дозвољено, не једу никакво месо. Дакле, својом вољом га се одричу, ради властитог подвига и у славу Божију. Питам се, ко ли је пред Богом већи: онај пто не једе што не сме или онај што не једе што неће?

Neke stvari se nisu razumjele u doba Allahova Poslanika a.s. Ali ashabi su su ih prihatili onakve kakve jesu.Nisu jeli svinjetinu iako tada nisu razumjeli mudrost toga.Međutim danas je nesosporno dokazana njena štetnost i mi muslimani hvala Bogu danas u potpunosti razumijemo razloge zabrane konzumiranja svinjskog mesa.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neke stvari se nisu razumjele u doba Allahova Poslanika a.s. Ali ashabi su su ih prihatili onakve kakve jesu.Nisu jeli svinjetinu iako tada nisu razumjeli mudrost toga.Međutim danas je nesosporno dokazana njena štetnost i mi muslimani hvala Bogu danas u potpunosti razumijemo razloge zabrane konzumiranja svinjskog mesa.

U suštini svinjetina nije toliko štetna koliko je vi ocrniste.

I voće i povrće kad jedeš u velikim količinama šteti,sve treba raditi umereno...

I goveđe meso nije zdravo ako je iz intezivnog tova sa steroidima,onda je zdravija svinjetina iz obora kod kuće itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaži mi ovo za pranje zadnjice,jel to propisano verom,pošto čisto sumnjam da svi muslimani peru zbog higijene dakle jel ima nešto u kuranu na tu temu.

Druga stvar ništa nije prilagođeno našim prohtevima,mi sledimo novi savez(zavet) sa Bogom...

Jeli to ti optužuješ nas muslimane kao ljude koji ne drže do higijene?

Ako je tako onda je to sramota.

A što se tiče čiščenja poslije obavljanja nužde to je propis koji govori o održavanju hgigijene čovjeka.

De mi reci da li ti to smatraš nama sramotom što se čistimo poslije obavljanja male i velike nužde?

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U suštini svinjetina nije toliko štetna koliko je vi ocrniste.

I voće i povrće kad jedeš u velikim količinama šteti,sve treba raditi umereno...

I goveđe meso nije zdravo ako je iz intezivnog tova sa steroidima,onda je zdravija svinjetina iz obora kod kuće itd...

Jao, jao.Kad čovjek nema hrabrosti da se pogleda u ogledalo i kaže sam sebi:Vala jest onaj bosanac u pravu.Ali ko i pola prizna ko da je sve prizno. 301 301 301 301 301 301 301

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...