Jump to content

Треба ми помоћ у вези са Филолошким Факултетом


Препоручена порука

...Гледам по нету разне информације, у вези са тим факултетом, конкретно - Српска књижевност и језик, али волео бих да ми неко - ко зна, напише нешто више о том факултету (и смеру)...како се рачунају бодови за пријемни, колико отприлике треба бодова за пријемни, где може да се запосли онај који тај смер заврши, линкове неке да постави...дакле све везано за Српску књижевност и језик...

...унапред хвала. :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...Гледам по нету разне информације, у вези са тим факултетом, конкретно - Српска књижевност и језик, али волео бих да ми неко - ко зна, напише нешто више о том факултету (и смеру)...како се рачунају бодови за пријемни, колико отприлике треба бодова за пријемни, где може да се запосли онај који тај смер заврши, линкове неке да постави...дакле све везано за Српску књижевност и језик...

...унапред хвала. :cheesy:

Ех, Цвеле, Цвеле...студирала сам ја тамо (а осим тога и радим на једном факултету). Једине сигурне информације су ти:

1. Да постиш    leteti  (лапсус) посетиш сајт филфака

2. Да одеш до скриптарнице факса и узмеш (купиш) информатор.

Што се поменутих група тиче, знам да је велика гужва, најтеже је тамо ући, јер су (по мени) лакше за студирање од катедри за стране језике и ниво студирања  је врло висок.

Посао је тешко наћи, једино ако имаш нешто конкретно у плану. Иначе заиста, заиста тежак факултет.

Никако немој овако рекла-казала, само званичне информације. Може се десити да ти то упропасти пријемни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, Цвеле, Цвеле...студирала сам ја тамо (а осим тога и радим на једном факултету). Једине сигурне информације су ти:

1. Да постиш    leteti  (лапсус) посетиш сајт филфака

2. Да одеш до скриптарнице факса и узмеш (купиш) информатор.

Што се поменутих група тиче, знам да је велика гужва, најтеже је тамо ући, јер су (по мени) лакше за студирање од катедри за стране језике и ниво студирања  је врло висок.

Посао је тешко наћи, једино ако имаш нешто конкретно у плану. Иначе заиста, заиста тежак факултет.

Никако немој овако рекла-казала, само званичне информације. Може се десити да ти то упропасти пријемни.

Хвала Ти за информејшн...Ја сам трећа година средње и наравно - већ сада размишљам о факултету.

Двоумим се између Богословског и Филолошког факултета. Одличан сам ђак, додуше идем у Техничку школу. 7896634

Волим нашу књижевност, и ма колико звучало глупо - волим нашу граматику, волим да пишем, бла, бла...али исто тако волим и теологију.

Е сад, питање је - шта могу да будем по занимању кад' завршим један од ова два факултета...

Има још времена за одабир, али рачунам да је боље да се пронађем у једном од та два што пре.

Дајте неки предлог, информацију...неђу узимати све за озбиљно, али опет боље да имам негде у глави, неки податак који ће допринети мом избору у погледу ова два факултета.

Да не смарам више...пишите слободно, било шта везано за ову тему.

Хвала још једном Јустина, за прву помоћ. :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да посетиш факултет, одеш до студентске службе. Мало су  :cheesy:, ал нема везе.

'Оћу...него, само да се надовежем на оно што си написала, да је лакше студирање српског, од страних...

Јесте, рекла си "по теби", али читам по форумима већина да већина мисли другачије...небитно, ја ионако немам у оптицају неки страни језик, као примарни...

Можда је глупо питање, али дал' може неко да уђе у буџет ако пријемни уради добро + тест опште информисаности, али из школе носи око 33 бодова? (пошто сам кикснуо у другој години...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Да постиш    leteti  (лапсус) посетиш сајт филфака

Постићу ја, чинити метаније & молити се - да ми Господ покаже прави пут (факс), то није спорно. :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да посетиш факултет, одеш до студентске службе. Мало су  0110_hahaha, ал нема везе.

'Оћу...него, само да се надовежем на оно што си написала, да је лакше студирање српског, од страних...

Јесте, рекла си "по теби", али читам по форумима већина да већина мисли другачије...небитно, ја ионако немам у оптицају неки страни језик, као примарни...

Можда је глупо питање, али дал' може неко да уђе у буџет ако пријемни уради добро + тест опште информисаности, али из школе носи око 33 бодова? (пошто сам кикснуо у другој години...)

Сваком је своја катедра најтежа, Цвела, а професори најстрожији... 0110_hahaha.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

Ал страни језик нећеш моћи да заобиђеш... 0110_hahaha

За бодове, рекла сам ти...осим тога, можда на сајту имају форум студената, да ли си погледао. Као неко ко ради са студентима, опет ти кажем, набави праве информације, спреми се и не брини. Добар си факултет изабрао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cvetkane... jer si ti rešio da upišeš filološki fakultet?  0442_feel

PS

Samo pitam  stadaradim

О, дес' Shangy! greengrin Како си? Како иде живот?

Па, као што написах у неком горњем post-у - двоумим се између Филолошког и Богословског факултета.

Па, ми сад нет дође као извор информација о филолошком, пошто ме српска књижевност и језик, дабоме, много интересују...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cvele, ako imaš zdrav jezički razum, hoćeš da ga sačuvaš ili stekneš, ne idi tamo, uništiće ti ga.  greengrin

Хаха...знаш брате, наши факултети прилично личе једни на друге. Слична прича (коју си поменуо) се вртела и око Богословског факултета. Ако хоћеш да изгубиш веру - упиши Богословски факултет, тја...или тешко ћеш после наћи посао...а уствари, у нашој Србијици мајци је уопште тешко наћи посао. Можда и теже, него завршити факс...а и ко сам ја да говорим о томе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cvetkane... jer si ti rešio da upišeš filološki fakultet?  0442_feel

PS

Samo pitam  0442_feel

О, дес' Shangy! greengrin Како си? Како иде живот?

Па, као што написах у неком горњем post-у - двоумим се између Филолошког и Богословског факултета.

Па, ми сад нет дође као извор информација о филолошком, пошто ме српска књижевност и језик, дабоме, много интересују...

Eve tebra!!!!  greengrin 0442_feel

Moj savet: Upiši ono što voliš!

A ja mislim da ti je Bogoslovoja bolje... ali to je moje mišljenje, nemoj mene da slušaš  stadaradim

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eve tebra!!!!  0442_feel 0442_feel

Moj savet: Upiši ono što voliš!

A ja mislim da ti je Bogoslovoja bolje... ali to je moje mišljenje, nemoj mene da slušaš  stadaradim

Волим и једно и друго. Е сад, шта ми боље иде...и где има више могућности...

Због чега мислиш да је боље? Твоје мишљење поштујем к'о мишљење мог ћалца. greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eve tebra!!!!  greengrin 0442_feel

Moj savet: Upiši ono što voliš!

A ja mislim da ti je Bogoslovoja bolje... ali to je moje mišljenje, nemoj mene da slušaš  stadaradim

Волим и једно и друго. Е сад, шта ми боље иде...и где има више могућности...

Због чега мислиш да је боље? Твоје мишљење поштујем к'о мишљење мог ћалца. greengrin

Mislim da nema bolje i gore... nego ima nešto što ti za nijansu više voliš.... Bogoslovija mi je bolja jer, po mom mišljenju meni bi veće zadovoljstvo bilo da učim teološke predmete nego li da čitam književnost....

I ako upišeš neki fakultet pa se razočaraš, nije ništa strašno... uvek ima drugi put!  0442_feel

Biraj onaj faks čije bi predmete mogao da učiš po ceo dan, gde će učenje da ti predstavlja zadovoljstvo a ne mučenje...

0442_feel

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...