Владан Написано Април 4, 2011 Пријави Подели Написано Април 4, 2011 Међуверски дијалог Србије и Индонезије Конференција "Први међуверски дијалог Србије и Индонезије" биће организована у Београду од 7. до 9. априла, најавило је данас Министарство вера и дијаспоре Србије. Теме мултикултуралност и толеранција и сарадња две државе отвориће верски дијалог, наводи српско Министарство вера и дијаспоре, које организује конференцију заједно са Министарством спољних послова Србије и амбасадом Индонезије у Београду. О верским темама разговараће представници вероисповести заступљених у читавом свету - православци, римокатолици, протестанти, муслимани, хиндуисти и јудаисти. Организатори очекују да ће скуп допринети интензивирању политичких и економских односа две земље, "тим пре што је Индонезија велики партнер у очувању територијалног интегритета и суверенитета Србије на Косову и Метохији" и држава чија привреда спада медју 20 најбољих у свету. Најављено је учешће министра вера и дијаспоре Србије Срђана Срећковића, државног секретара српског министарства спољних послова Мирка Стефановића и генералног директора Министарства спољних послова Индонезије Андри Хадија. Поред амбасадора Индонезије у Србији Самјуела Самсона, најављено је и учешће генералног секретара у Министарству вера те државе Бахрула Хајата. блиц Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука