Владан Написано Април 1, 2011 Пријави Подели Написано Април 1, 2011 САРАЈЕВО - Објављивање тајних депеша о БиХ и другим земљама југоисточне Европе изазваће на Балкану већ виђени сценарио из арапског света, тврди оснивач интернет странице "Викиликс" Џулијан Асанж. Асанж је уверен да ће се то десити, наводећи да ће бити објављени документи из Амбасаде САД у БиХ из протеклих шест година, као и да је само неколико из ранијег периода. Он је додао да документи који се сада објављују у Румунији имају велики утицај. "То је, вероватно, модел по коме ће депеше, када буду откривене, утицати на овај регион", рекао је Асанж за сарајевску штампу, а преноси РТРС. Асанж тврди да је "Викиликс" допринио револуцијама у Тунису и Египту. Према његовим речима, објављивање тајних докумената сигурно ће бити интензивирано како одмиче време, а никако заустављено. Асанж истиче да нема намеру да се нагоди са САД. "Они нас покушавају ућуткати, захтевајући да уништимо све што смо раније објавили, све што ћемо објавити и да обуставимо контакте са изворима, такозваним `звиждачима` из америчке војске. Наравно, ми смо то одбили", рекао је Асанж, додајући да има подршку америчких грађана и људи широм свијета, који подржавају транспарентност и истину. Асанж сматра да постоји "велика тајна порота која је окупљена у Александрији, у америчкој држави Џорџија, која са још неколико људи покушава да га оптужи за заверу и шпијунажу, како би испословали његово изручење САД". ртв Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука