Jump to content

"Bombardovati Tripoli, ne odugovlačiti kao sa Beogradom"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Bivši češki predsednik Vaclav Havel založio se juče za bombardovanje Libije i to "pod hitno", kako se ne bi ponovilo oklevanje kao u slučaju bivše Jugoslavije, odnosno Srbije.

Постављена слика

"Morali bi se poučiti iz slučaja bivše Jugoslavije kada smo nedopustivo dugo čekali na vojnu intervenciju", izjavio je Havel prilikom promocije njegove nove knjige.

Havel je, kao prijatelj Madlen Olbrajt, bio jedan od najvatrenijih zagovarača vazdušnih napada na Srbiju i tom prilikom lansirao parolu da se u ovom slučaju radi o "humanitarnom bombardovanju".

Havel se dugo zatim odricao autorstva ove monstruozne parole ali je jučerašnjom kritikom "oklevanja" i odgađanja početka avionskih napada na Beograd, nedvosmisleno potvrdio svoju ulogu u opredeljivanju o početku bombardovanja. Iz jučerašnje izjave se, bez sumnje, može zaključiti da je on bio među "jastrebovima" koji nisu oklevali da potegnu oružje na narod kada su ubili preko 2.000 nevinih civila, žena i dece.

Постављена слика

Vaclav Klaus ističe da ponovno Havelovov bombardersko raspoloženje, ni u kom slučaju ne podržava, kao što se sa njim nije slagao kada su avioni kretali prema Jugoslaviji!

"Poznato je da se sa Vaclavom Havelom ne slažem u mnogim stvarima, ali je najfatalnije neslaganje ispoljeno povodom njegovog stava da se, bez odlaganja bombarduje Beograd i ostali delovi zemlje", rekao je Klaus i dodao: "Nisam ni tada bio za bombardovanje, za koje se zalagao moj prethodnik, nisam za bombardovanje ni sada, za koje se on ponovo zalaže"!

Havela su njegovi sledbenici preko deset puta, bezuspešno, predlagali za Nobelovu nagradu za mir, ali je svaki put Nobelov komitet odbio predloge koji su obrazlagani izuzetnom humanošću njihovog kandidata. Veruje se da je, u više slučajeva, prilikom odbijanja predloga, komitet imao na umu njegovo zalaganje za "humanitarno bombardovanje".

:drugarstvo: Црни несретник још може да изјави: ''Ми смо дуго чекали са војном интервенцијом''. Па који сте то ''МИ''? Што ниси био дрчан када су ти Руси ушли у Праг? Ниси био у обданишту онда матори, него у пуној снази. Слава оном Јану Палаху што се жив спалио од немоћи крај таквих ''хероја''. Онда је Југославија била Америка у Европи, зато су је после и растурили.

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 54
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

"Хуманитарно бомбардовање" Одувек ме је подилазила језа од оваквог склопа речи.Kao и oд речи "колатерална штета." Какав монструозни склоп.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta ste sliku jos stavili od  doticnog ako je ,pa nije to vrijedno da se i pise o njemu al medije izgleda nisu isto bas ,ako otvoreno neko uziva u tome kao taj da se neko ubija ,neka podmetne svoju guzicu  mjesto libijskog naroda i neka se zasiti hunanitizma sam toga

Он је један обичан кретен, а то потврђује и чињеница да је био добар са Олбрајтовом (као и Тачи).

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije to obican kreten, to je djavolov sluga

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije to obican kreten, to je djavolov sluga

Покушавам да га не ословљавам са тим именом, јер самим тим ''навлачим'' себи грех  0203_cool....Али, да јесте, јесте.  0203_cool

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

odakle ti ideja da je to covek?! osamucen jeste ako metnes prefix "ne"

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...