Jump to content

Secamo li se Republike Srpske Krajine

Оцени ову тему


Guest nikolastojanoviccuprija

Препоручена порука

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Danas je veliki praznik Svete Marije Magdaline ,dan kada se radujemo onoj koja je svetu objavila najvecu radost ,radost Vaskrsenja Hristovog ! Ali danas trebamo i da se setimo svih Srba prognanih sa svojih ognjista !Ako se u praznicnoj radosti ne setimo i njih nasih bliznjih i mucenih koliko se onda i mi zaista radujemo !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas je veliki praznik Svete Marije Magdaline ,dan kada se radujemo onoj koja je svetu objavila najvecu radost ,radost Vaskrsenja Hristovog ! Ali danas trebamo i da se setimo svih Srba prognanih sa svojih ognjista !Ako se u praznicnoj radosti ne setimo i njih nasih bliznjih i mucenih koliko se onda i mi zaista radujemo !

????? ?? ??????? ?????? ?? ?????????????? ???????? ? ??????? ???????? ??? ?? ???? ????? ??????? ????? ?????? ?????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prstgore 0703_read 8084.gif

ПАРАСТОСИ У ЕПАРХИЈИ ДАЛМАТИНСКОЈ

          Већ по устаљеној пракси 04.08.2009.г. широм Епархије далматинске у свим манастирима и црквеним општинама служени су парастоси за покој душа невино пострадалих у најновијем егзодусу српскога народа са простора Далмације.

          Његово Преосвештенство Епископ далматински Г.Г. Фотије служио је овим поводом парастос у манастиру Крки. У својој беседи Епископ Фотије је посебно истакао потребу да Црква непрестано има у молитвама оне који су невино пострадали за Крст Часни и веру православну. Црква Христова од Голготе је утемељена на крви мученика, који су по Откровењу Јовановом најближи Престолу Божијем на небесима. На њих треба да се угледамо и њима да се молимо, а не треба да нам буду на углед џелати и разбојници, који су од Голготе до данас противници Божији и слуге зла у овоме свету, те као такви неће наследити Царство Божије.

Preuzeto sa sajta Eparhije Dalmatinske.

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nocas su ustase slavile u Kninu i u Cavoglavama al se nadamo da nece dugo ! Valjda cemo pokrenuti SRPSKI TORNADO da oduva tu njihovu olujicu !!! Vidimo se u Kninu ,mozda i dogodine !!!!

Da smo mi narod kakav treba ne bi ni izgubili u ratu.A da se vratimo to samo mirnim putem,pomisao na rat evo vec sam odlepio
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Najbolje bi bilo mirnim putem to naravno ! Ali veceras je bilo dovoljno da se samo pogleda dnevnik Hrt-a pa da ti skoci pritisak na 200 ! Koliko godina cemo trpeti da slave nipodastavajuci nas i grobove nase Pravoslave brace koji leze sirom Krajine !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni danas od sestre sin slavi oluju.Umalo nisam zaplako.Ni jednog momenta nije se osvrnuo da li ce da povredi familiju sa majcine strane.I sta sad covek da radi,i ja sam dosao u Vojvodinu u toj oluji,probudile mi se stare rane ceo dan mi nije dobro

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja zabila glavu u pesak pa ne gledam i ne citam o tome uopste...sad koliko je to dobro ne znam...jednog dana cu trebati da se suocim sa svim tim....sto vreme vise prolazi meni je sve nekako teze...posebno ovih dana oko godisnjice.... 8084.gif

Sta mislite braco i sestre, da li smo mi Srbi krivi za gubitak nase RSK?

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni danas od sestre sin slavi oluju.Umalo nisam zaplako.Ni jednog momenta nije se osvrnuo da li ce da povredi familiju sa majcine strane.I sta sad covek da radi,i ja sam dosao u Vojvodinu u toj oluji,probudile mi se stare rane ceo dan mi nije dobro

Nije to samo kod tebe Dejane, tako je maltene u sve i jednoj porodici... 8084.gif

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Naravno da je veliki deo krivice upravo nas ! Sigurno da u datom trenutku nismo bili dostojni toga ! Svaka generacija ima svoje breme a jedan deo tog naseg bremena je upravo suocavanje sa mnogim losim stvarima koje su nam se dogodile proteklih godina! Boli zaista boli ali resenje nije da zabijamo glave u pesak(taj hobi ce mo da prepustimo nojevima) ! Pre svega zbog nase dece smo i duzni da se suocimo sa tim da njima nebismo ostavljali takve probleme i da oni imaju lepsu i srecniju buducnost  ! Ni na kraj pameti mi nije da mi ponizavamo Hrvate kao oni nas ,treba biti iznad toga jer imamo i zapovest o Cojstvu i junastvu(braniti se od neprijatelja ali i braniti neprijatelje od sebe ) !

Molimo se BOGU i za neprijatelje nase ,neka i njih urazumi a za dalje ,videce mo.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...