Један свештеник се налазио у концентрационом логору. И логорска управа је одлучила да на свој начин обележи Васкрс - да окупи све затворенике, како би се свештеник пред њима одрекао Бога.
"Изаћићеш на трибину и рећићеш да Бога нема. А не то ... "- мучитељи су му давали инструкције.
Није се имало куд. Изашао је свештеник пред своју сабраћу-затворенике и прва ствар коју је урадио пошто је био Ваксрс, поздравио их је: - Христос Воскресе! - Ваистину Воскресе!
- У хору су му одговорили. -Христос Воскресе! - Понављао је отац на све четири стране и док је силазио са трибине: Пришла му је управа логора- "Шта је сад?!".
А он одговара: "Како да кажем да нема Христа, кад сав народ потврђује да је он васкрсао?!
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах