-
By Дејан
By Дејан •
Манастир Есфигмен жели да успостави јединство са Цариградском патријаршијомКако јавља грчки црквени портал www.romfea.gr игуман манастира Есфигмена архимандрит Методије упутио је писмо цариградском Трону са жељом за поновно успостављање јединства Есфигмена са Патријаршијом и свим светогорским манастирима.
Есфигмен је већ деценијама у расколу са матичном цариградском Патријаршијом, али и у нејединству са Светом Гором и помесним Црквама. Уколико је вест истинита ово представља велики догађај за читаву Свету Гору.По наводима поменутог портала, сутра на Свету Гору стиже трочлана Егзархија у име Патријарха која ће отпочети преговоре са Есфигменом. Комисију ће чинити Митрополити Апостол, Амфилохије и Максим.Остаје непознато шта ће се десити са тзв. канонским Есфигменом, који је Цариград прогласио пре неколико година у конаку у Кареји од монаха келије Кацуљери.- sokrat_popovic, Guest and Student91 је реаговао/ла на ово
-
3
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1561 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах