

Епископа Давида још оптужују да је навео да постоје индикације да је Патријарх Викентије отрован 1958 јер није хтео да учествује у стварању расколничке македонске цркве. Међународна јавност већ дуже времена указује да је Р. Македонија делимично слободно друштво, а да су новинари политички плаћеници. Са оваквим наступом, новинар Бранко Ђорђевски и лист „Дневник“ само распаљују верску мржњу према Охридској Архиепископији и потстицају државне органе и појединце да врше нападе на Охридску Архиепископију све са циљем да униште канонску Цркву у Р. Македонији.
http://www.romfea.gr/epikairotita-xronika/4862-epithesi-skopianis-efimeridas-se-orthodojo-episkopo
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах