Епископ Марко поручио да је Архиепископ Охридски Јован је политички затвореник и да против њега годинама јединствено делују државни органи, полиција и расколничка црква која и иницира тај проблем. Без обзира на све, Архиепископ Јован је пун љубави и чистог срца и жели покајање свих расколника и њихово враћање под окриље свете СПЦ.
http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/5/14/11/20.11.14_pod_znakom_pitanja_episkop_marko.mp3
Верници у Охридксој арх.се информишу се путем званичног сајта Архиепископије. Ниједна телевизија никада није направила дебату на тему прогона над Архиепископом Јованом, свештенством и верницима, због политичког притиска који влада у БЈР Македонији. Треба да претрпимо држећи се Христа. И Архиепископ Јован нам је увек говорио да су све цркве претрпеле, нека мање нека више, е сад је дошао ред на нас, то нас охрабрује, казао је Епископ Марко. И у нељудским условима у којима се налази у затвору, без кретања, посета, без нормалне исхране и без лечења тешке болести која га мучи, Архиепископ Јован све време размишља о Цркви, решењу проблема и његовој мисији. Врховни суд има власт да обустави недело према Архиепископу и то би било најбоље решење, тако би и држава односно њена судска власт показала спремност за решење проблема.
Емисија Под знаком питања, четвртак, 20.новембар, од 10 часова. Води Марина Марић
Извор: Радио Слово Љубве
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах