Архиепископ Охридски г.Јован, како доноси скопски ''Утрински весник'' а преносе и остали македонски медији, неће тражити помиловање од македонског председника Ђорђија Ивановог.
Ова вест је данас осванула упркос ранијим спекулацијама и најавама многих македонских медија да ће то бити учињено још прошле недеље. У тексту се даље каже да је браниоц владике Јована, скопски адвокат Александар Тортевски данас изјавио за тај лист, да је то „лична одлука“ његовог клијента, без образлагања који су мотиви исте.
Ослобађање Владике Јована је наметнуто од стране СПЦ као главни услов за обнову дијалога а исту поруку Скопљу је недавно донео и председник Србије Томислав Николић, каже се у наставку вести.
''Утрински весник'' завршава своју вест констатацијом, да је ''Контраверзни владика Јован'' ухапшен крајем прошпле године на македонско-грчкој граници при уласку у Македонију, одакле је пренешен у затвор на издржавање казне, коју је суд донео у његовом отсуству.
ИЗВОРИ
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=88964E0C6C2F4C4F8E1ED03149E7B8CF
http://www.plusinfo.mk/vest/68977/Vranishkovski-nema-da-bara-pomiluvanje-od-pretsedatelot
Пратите и тему на форуму:
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Придружите се разговору
Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.