
Високе госте дочекали су Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије и игуман манастира Високи Дечани архимандрит Сава Јањић. Након обиласка цркве и поклоњења моштима Св. Краља Стефана Дечанског високи гости су се задржали око сат времена у разговору са Владиком, о. Савом и дечанским монасима.

Владика Теодосије је испред Епархије и братства манастира изразио велику радост што има прилику да укаже гостопримство началнику генералштаба Војске Србије и његовим официрима. Ова посета је уследила на иницијативу команданта КФОР-а који је искористио прилику да генералу Диковићу и његовим сарадницима омогући да заједно посете манастир Дечани након њиховог састанка у главној бази КФОР-а у Приштини.

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах