Дошавши 1961. године у Уганду, отац Хризостом је написао својим духовним пријатељима: „Помозите ми. Људи су овдје жедни православља и Христа и истовремено гладују“.
Пријатељи су се одазвали и у Солуну се 8. децембра 1963. године двадесет шест људи скупило на прво вијећање друштва које је створено ради тога да би указали духовну и материјалну помоћ онима који страдају у Уганди.
Послије смрти оца Хризостома друштво је преименовано, постало је Православно мисинарско братство, и данас има своју дјелатност у двадесет и двије земље Африке и Азије.
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах