Ово је прва званична мирна посета Патријарха бугарског једној помесној Православној Цркви након његовог избора ове године, на основу уобичајене праксе новоизабраних православних поглавара. После посете Патријарха Неофита Фанару поподне, уследила је доксологија у патријаршијској цркви Светог Георгија. Касније је приређен свечани ручак у Васељенској Патријаршији, што је претходило пријему бугарске делегације у Престоној дворани. Мирна посета бугарског Патријарха завршена је у понедељак увече, 3. септембра 2013.
Делегацију Патријарха Неофита сачињавали су Митрополит САД, Канаде и Аустралије Јосиф, Митрополит доростолски Амвросије, Епископ стовски Наум, Епископ знепољски Јоан, архимандрит Дионисије и други.
Тродневна посета Патријарха бугарског обухватала је: званичне разговоре вођене између представника Васељенске и Бугарске Патријаршије, посету светињама Мајке Цркве константинопољске, саслужење са Његовом Све-Светошћу и члановима Светог Синода у патријаршијској цркви Светог Георгија, посету бугарској цркви Светог Стефана у кварту Фанар и концерт у цркви Свете Ирине, као и концерт у Богословији у Халки.
Извор: Васељенска патријаршија, СПЦ
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах