Владика Милутин привремено је напустио заседање Светог Архијерејског Сабора ради организовања хуманитарне акције. Имајући у виду примарне потребе угроженог становништва, на састанку је договорено да од недеље, 18. маја 2014. године, отпочне акција прикупљања ћебади, душека, средстава за хигијену, потрепштина за бебе и конзервиране хране при храмовима Покрова Пресвете Богородице, Васкрсења Христовог и Светог Георгија у Ваљеву. Помоћ ће прикупљати чланови Светосавске омладинске заједнице, Кола српских сестара и Православне народне хришћанске заједнице са ваљевским свештеницима, сваког дана од 7 до 19 часова. Први контингент помоћи биће отпремљен у уторак 20. маја 2014. године, а хуманитарна акција ће трајати све док буде било потребе.
На састанку је оформљен и центар за прикупљање помоћи из других епархија Српске Православне Цркве, чије ће седиште бити у Канцеларији Епархије ваљевске. Центром ће координирати секретар Владике Милутина ђакон Дарко Ђурђевић (тел. 060/672- 75- 35).
Свештенство Храма Васкрсења Христовог већ је проследило хуманитарну помоћ, приспелу од Штаба за ванредне ситуације Града Ваљева, угроженом становништву Уба и Крупња.
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах