Градњу храма мањих размера свесрдно помажу потомци пострадалих, а посебно браћа Српко Ракита, који живи и ради у Ванкуверу у Канади, и Јандрија Ракита, који живи и ради у Кисељаку, као и локални добротвори и мјештани. Темељи храма освећени су 13. октобра и храм је покривен и обезбјеђен за зиму. Због временских услова и ниских температура радови су сада обустављени, а биће настављени у прољеће наредне године.
Епископ је заблагодарио Господу на већ постигнутом и досадашњем раду, предао покој пострадалим, помолио се за све оне који се уграђују на било који начин у ово богоугодно дјело, те благословио све предстојећим радове који се имају извести и завршити на капели.
Извор: Епархија бихаћко-петровачка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах