Славио је истоимени храм а Свету Архијерејску Литургију служили су Епископ Западно-амерички Максим, Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Григорије и умировљени Епископ ЗХиП Атанасије, уз саслужење свештенства наше Епархије. Литургији су присуствовали и петнаестак православних из неколико америчких држава (Калифорније, Колорада, Флориде и Вашингтона), који су заједно са својим Епископом Максимом дошли да посјете Херцеговину.
У малој цркви није било ни близу довољно простора да прими све приспјеле вјернике, па је служено испред храма. Послије славске литије и резања славског колача, бесједом су се присутним вјерницима обратили Епископ Максим и Епископ Григорије. Домаћини ове парохије угостили су све присутне трпезом љубави коју су припремили у пaрохијској сали поред храма.
Бесједа Еп. Максима
Бесједа Еп. Григорија
Извор: Епархија ЗХиП
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах