После прочитаног јеванђеља Владика је честитао славу окупљеном народу. Епископ је подсетио да се слава прославља кроз свету Литургију, а не у јелу и пићу. Слава нас сабера у заједнички дом, у храм, на свету Литургију и молитву око свеће и славског колача.
После причешћа деце и верног народа уследила је литија око храма, а затим је Владика, испред храма, преломио славски колач. На велику радост присутних, Владика је одликовао јереја Горана Ракића достојанством протонамесника.
Извор: Епархија шумадијска
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах