Св. Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство епископ сремски Господин Василије уз саслужење архимандрита Доситеја (Миљков), Протојереја-ставрофора Бранка Поповића, Протојереја-ставрофора др Боже Совиља, Протојереја Мирослава Бабића, јереја Зорана Перића, јереја Бојана Нинковића и ђакона Видаковића. Као и сваке године у манастиру се сабрао верни народ са свих страна, док су Св. Литургију појали Карловачки богослови. Након Св. Литургије Владика Василије је благословио славски колач, а након тога, за трпезом љубави Протојереј-ставрофор Бранко Поповић је присутнима топлим речима приближио лик новопројављеног светитеља Варнаве и захвалио се игуманији Екатерини и сестринству на гостопримству.




Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах