На крају Св. Литургије Владика Теодосије је доделио орден Св. Краља Милутина за градитељство и неимарство на подручју Епархије г. Богољубу Цвејићу, каменоресцу из Митровице и орден Св. Саве другог реда за организацију и вођење хора у митровичкој цркви г. Петру Ракићу из Митровице.
Владика је потом заједно са свештенством и верним народом кренуо у славку литију улицама града. Литија је најпре ишла до моста на Ибру, а потом до централног трга Шумадија где је отслужен помен руском конзулу Григорију Степановићу Шчербини, а потом освештан славски колач. Данашњој свечаности присуствовали су и политички представници: директор канцеларије за Косово и Метохију у Влади Србије, министар Александар Вулин са сарадницима и г. Крстимир Пантић, кандидат Српске листе за градоначелника града Митровице.
Извештај РТС са обраћањима министра Вулина и Епископа Теодосија
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах