У помоћном храму Светог Архистратига Михаила окупио се велики број вјерника из Мркоњић Града, Рибника и оближњих села. Умилно су пјевали свршени богослови уз учешће сабраних вјерника. Послије Литургије приређена је трпеза љубави који је домаћин припремио са својим редовним помагачима, који се овде редовно окупљају на Литургијама. И молитва и трпеза су пројавили јединство вјере и наде вјерног народа. Епископ Атанасије је у обраћању за трпезом љубави изразио свој утисак да манстир Трескавац израста у значајан молитвени и духовни ценатар Епархије бихаћко-петровачке, закључујући да, „ иако ми православни на овим просторима нисмо и вероватно нећемо бити материјално богати, ми смо врло одлучни да духовно будемо здрави и јаки“.

Главна Слава манастира је 19. септембре, када Црква прославља Чудо Светог Архангела Михаила у Хони, али све што је везано са личношћу Светог Архангела Михаила повод је за славље.




Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах