Jump to content
  • Ромејац
    Ромејац

    Саопштење за јавност - разрешен епископ Георгије

      Свети Архијерејски Синод, проучивши извештај и закључке своје Комисије (под председништвом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског г. Теодосија и са члановима: Његовим Преосвештенством Епископом западноамеричким г. Максимом, протојерејем-ставрофором др Велибором Џомићем (координатором Правног савета Епархије црногорско-приморске), протојерејем-ставрофором Ђуром Крошњаром (парохом при храму Светог Василија Острошког у Лејк Форесту, Илиној, Епархија новограчаничко-средњезападноамеричка) и г. Верославом Ђурђевићем (књиговођом из Хамилтона, Епархија канадска) формиране, сагласно Уставу Српске Православне Цркве, ради извршавања прегледа материјално-финансијског пословања у Епархији канадској и сагледавања свеукупног живота Епархије, и пастирског рада Његовог Преосвештенства Епископа канадског г. Георгија, везаног за бројне притужбе против њега од стране свештенства и народа, донео је (20. априла 2015. године) одлуку којом је Епископ канадски г. Георгије са тим датумом привремено разрешен дужности управљања Епархијом канадском до окончања покренутог канонског поступка, односно до предстојећег редовног заседања Светог Архијерејског Сабора.

    У исто време, сходно прописима Устава Српске Православне Цркве Свети Архијерејски Синод је умолио Његову Светост Патријарха српског г. Иринеја да до коначне одлуке Светог Архијерејског Сабора овим поводом администрира Епархијом канадском, при чему ће му испомагати Преосвећени Епископ г. Теодосије (члан Светог Архијерејског Синода) и Преосвећени Епископ г. Максим.

    из Канцеларије Светог Архијерејског Синода

    Извор




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Шта је сад дајте да видимо те притужбе и финансијску евиденцију? Дајте да видимо слике и податке тих притужби и тужитеља? Имена ,презимена,податке ,досијеа тих свештеника који су доставили притужбе против свога Епископа овде нам нису достављена..зашто уопште "саопштавате да сте некога разрешили,прогнали,линчовали итд кад не обелодањујете ни један једини документ о томе?

         Шта је ово? Какво је ово саопштење? Ово личи на реакцију бољшевика према интелектуалцима који су се шалили на рачун друга Стаљина! Овако  може да пише и да саопштава  и "слободна Европа" или "глас Америке,или ЛИРИНДИЈА!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...