Најпре је освештана трпезарија у манастирском конаку. По обављеном освећењу почела је Света Литургија на којој је настојатељ манастира Стрмац отац Николај удостојен протосинђелског чина. Веома потресну беседу на додели протосинђелског чина одржао је Владика Давид, а о Светом Еванђељу богонадахнуто је беседио Архијерејски намесник лазарички протојереј-ставрофор Драги Вешковац.
На Светој Литургији су се причестили сви свештеници и велики број верног народа, показавши тиме да је једини смисао Литургије управо причешћивање Телом и Крвљу Господа и Спаса Нашега Исуса Христа. На крају је пресечен Славски колач и присутни су отишли на Трпезу љубави коју су припремили свечари и братија манастира Светог Луке.
Извор: Епархија крушевачка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах