Велико вечерње је служио намјесник манастира Рмања, високопреподобни архимандрит Серафим (Кужић), уз саслужење протојереја Милана Перковића, пароха другог петровачког, презвитер Здравка Богојевића, пароха трећег петровачког и ђакона Николе Перковића. По отпусту, на крају вечерњег богослужења присутном народу обратио се отац Серафим пригодном бесједом, поучавајући их о смислу празновања славе и говорећи им о томе како и ми угледајући се на свете апостоле тереба да будемо тврди у вјери да би достигли Вјечни живот. Не крају бесједе отац Серафим скренуо је вјерном народу на неке моменте који се тичу понашања у хрму Божијем, истичући да је храм првенствено дом молитве и да ми цијелим бићем треба да стремимо и да се вјежбамо да у храм улазимо са страхом и да се молимо Богу у миру. По завршетку богослужења за све присутне била је уприличена трпеза љубави.
На сам дан успомене на Свете и Свехвалне апостоле Петра и Павла Свету литургију су служили презвитер Здравко Богојевић, парох тећи петровачки, презвитер Бојан Митрић, парви парох петровачки и ђакон Никола Перковић. По резању славског колача, отац Здравко Богојевић честитао је вјерном народу Петровца храмовну славу и пожелио да у већем броју и следећих година славимо, на многаја и благаја љета!
Старјешина храма Светих апостола Петра и Павла,
Протојереј Милан Перковић
Извор: Епархија бихаћко-петровачка






Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах