Свету Литургију служио је проректор Богословије јеромонах Андреј Сајц уз саслужење пароха призренског јереја Слободана Ђорића. У светој Литургији учествовала је и мала Милица Ђорђевић, једино српско дете у Призрену, а сви присустни су се причестили светим и животворним тајнама Христовим. У храму Богородице Љевишке у току су радови на чишћењу и рестаурацији фресака које су оштећене у нередима 2004. године. Радови се спроводе у организацији УНЕСКО, а на конзервацији су ангажовани експерти италијанске организације ИНТЕРСОС.
Извор: Епархија рашко-призренска




Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах