После Литургије приређено је послужење у манастирском конаку за све присутне у храму. Такође, епископ Герасим је са вјерницима разговарао о актуелним темама, као и приликама, односно неприликама савременог живота, савјетовајући вјерне да хришћанин у савремено доба превазилази све тешкоће искључиво у заједници са Богом, испуњавајући заповјести и живећи по њима.
Ваведење Пресвете Богородице je један од дванаест великих хришћанских празника. Означава улазак (уведење) свете Богородице у храм. Марија је, као трогодишње дете, у складу са завјетом родитеља, Јоакима и Ане, да ће, ако добију пород, дијете дати у Храм, доведена у Јерусалим и уведена у Храм.
Извор: Епархија горњокарловачка
http://www.spc.rs/sr/proslava_vavedenja_u_manastiru_bogorodice_trojeruchice
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах