Црква се зида по угледу на Његошеву капелу, те се тиме испуњава давнашња жеља крушевљана да имају ову цркву у свом граду. Чину је пристуствовао и Градоначелник града Крушевца господин Братислав Гашић са сарадницима, као и ктитор будуће цркве господин Љубомир Ћурчић. Господину Љубомиру Ћурчићу је за његово добро дело уручена Архијерејска грамата, коју му је уручио Владика Давид. По завршеном чину, Владика Давид је угостио ктитора и госте на трпези која је припремљена у Владичанском двору у Крушевцу.
Галерија фотографија и аудио беседа на сајту Епархије крушевачке
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах