Поред високог функционера Владе Србије у манастиру Високи Дечани данас су били и г. Александар Вулин, директор канцеларије за Косово и Метохију, г. Марко Ђурић, саветник Председника Републике, г. Дејан Павићевић, официр за везу при канцеларији ЕУ у Приштини, г. Небојша Родић, директор Безбедносне агенције, г. Мирко Крлић, заменик директора канцеларије за КиМ и други функционери. Овом приликом у Дечанима се окупило и око стотињак верника из српских енклава у Метохији. Након Св. Литургије игуман дечански архимандрит Сава поздравио је уважене госте указавши на значај данашњег празника. Потом је одслужен и парастос српским јунацима од Косова поља до данашњег дана. Након изјаве за штампу и послужења високи гости и други поклоници поделили су празничну трпезу у монашкој трпезарији.
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 696 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах