Овом свечаном чину присуствовали су: чланови Светог Архијерејског Синода, више Архијереја, свештенство и монашво наше цркве, новоименовани директор Канцеларије за сарадњу са Црквама и верским заједницама Владе Републике Србије г. Милета Радојевић, градоначелник града Крагујевца г. Верољуб Стевановић, добротвори, приложници, остале угледне личности, наше Епархијоте и стала браћа и сестре у Христу.
Овим поводом, Његово Преосвештенство г. Јован се захвалио Паријарху г. Иринеју што је издвојио времена да на данашњи дан одвети ово Богоугодно дело и да уђе у нову страницу историје Епархије шумадијске и града Крагујевца.
Као знак захвалности и мали дар Епархије, Епископ Јован је доделио Захвалнице и Орден Епархије шумадијске свима онима који су допринели овом лепом и Богоугодном делу, као и остале пригодне поклоне.
По завршетку освећења Двора за све званице је уприличан свечани ручак.
Поуке.орг






Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах