Велики број верника из читаве Србије и Републике Српске је присуствовао Светој Литургији. Ктитор новог храма је сестра Милица Абт, која је после четири деценије проведене у Швајцарској и смрти супруга вратила се у завичај и започела обнову порушеног храма Светих Архангела Михаила и Гаврила. Занимљиво је напоменути да је дан пре освећења сестра Милица примила монашки чин и добила име Евгенија. Свечаност у Радовашници обогаћена је разноврсним културно – уметничким програмом, а свим гостима послужен је ручак,који је такође био намењен и корисницима народне кухиње у Шапцу и Бијељини.
Аца Гајић, протопрезвитер







Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах