
Поред тројице Патријараха храм су освештали још Архиепископи кипарски г. Хризостом, атински г. Јероним, албански г. Анастасије, Митрополит варшавски и све Пољске г. Сава, као и мјестобљуститељ митрополитског трона Чешких земаља и Словачке Архиепископ оломуцко-брњенски г. Симеон.

Првојерарсима су салуживали многобројни епископи, презвитери и ђакони Православне Цркве Христове. Одмах након освећења почела је Света литургија.

Плато испред Саборног храма испуњен је хиљадама људи, а присутни су и предсједник Црне Горе г. Филип Вујановић са члановима Почасног одбора за прославу 17 вјекова Миланског едикта, предсједник Републике Српске г. Милорад Додик, представници других хришћанских Цркава и традиционалних вјерских заједница, чланови дипломатског кора у Подгорици и представници политичког и културног живота Црне Горе и региона.


Тема : Храм Христовог Васкрсења
Recommended Comments
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах