Владика Атанасије је после Литургије, код моштију пребиловачких мученика које су смештене у некадашњој школи, служио помен за више од 4.000 Срба страдалих у долини Неретве од усташа у Другом свјетском рату. Владика је преломио крсни хљеб у славу ових мученика. На Литургији, на којој се сабрало више стотина вјерника, међу којима и Пребиловчани са свих страна свијета, присуствовао је и министар просвјете и културе Републике Српске г. Горан Мутабџија. Ове године навршавају се 72 године од страдања Срба у Пребиловцима, гдје је 6. августа 1941. године убијено 826 мјештана овог села, откуда је остао обичај да се помен даје прве суботе у августу.
Извор: Епархија захумско-херцеговачка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах