По ко зна који пут овакве немиле сцене понављају се из године у годину над православним светињама епархије горњокарловачке. Последњи забиљежен случај чији починиоци нису откривени догодио се крајем прошле године, када су још увијек непознати вандали исписали погрдне и пријетеће графите на зидовима ове карловачке светиње. Својим нецивилизованим злодјелима починиоци желе да покажу да и даље међу неколицином постоји мржња и нетолеранција према православним светињама и житељима овог краја.
Овај догађај је одмах по откривању пријављен надлежној полицијској управи чији службеници су обавили увиђај. Надајући се да ће једном за свагда оваквим догађајима стати на крај, након многих година указивања на оваква и слична дешавања свим инстанцама власти, очекујемо да ће починиоци бити откривени и кажњени, да би сваки онај ко се дрзне учинити неко злодјело над светињом био свјестан какве посљедице тај чин носи.









Recommended Comments
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах