Крстовдан у Окружном затвору у Новом Саду

После свете Литургије коју је служио протојереј-ставрофор Миливој Мијатов, уз саслужење презвитера Селимира Вагића, војног свештеника и ђакона Мирослава Николића, на платоу испред храма извршен је чин благосиљања славског колача и кољива. У овом чину учествовали су и протојереј Бранко Ћурчин и презвитер Миленко Јеловац.
Честитајући овај велики празник свима који се труде и раде у овој установи, као и онима који привремено бораве у њој, протојереј-ставрофор Миливој је указао на значај животворног Крста Господњег у животу сваког верујућег човека где год да се човек налазио. У својој беседи у храму указао је на слободу у Христу која значи искључиво једно, волети онако како Христос воли и да нас ништа не може пореметити да будемо постојани у томе 'јер сам уверен да нас ни смрт, ни живот, ни анђели, ни поглаварства, ни силе, ни садашњост, ни будућност, ни висина, ни дубина ,ни никаква друга твар неће моћи одвојити од љубави Божје, која је у Христу Исусу Господу нашем. (Рим. 8, 38-39.)
На овом молитвеном сабрању, у име Управе новосадског Окружног затвора, радост празника увеличали су чувари и службeници који раде у овој установи.
Нови Сад, 29.09.2013 - Информативна служба Епархије бачке
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах