По благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина др Јована (Пурића) свештенике су усповедали и духовно поучили протојереј ставрофор Благоје Ђорђевић и протојереј Радослав Станковић. После обављене исповести у цркви Оџаклији настављен је братски састанак свештенства на коме су архијерејски намесници Марко Адамовић, Дејан Станковић, Зоран Стојановић и Далибор Стефановић изнели годишње извештаје црквених опшина који су у њиховом надлештву. Ове године реферат на братском састанку је прочитао јереј мр Љубиша Костић са темом „Литургија после Литургије“. Инспирисани садржајем реферата, свештеници су у једном веома живом и пријатном разговору износили и размењивали своја искуства и ставове поводом теме. На самом крају, „литургија после Литургије“ је потврђена и телесним утјешенијем које је приредило и послужило свештвенство лесковачке ЦО. Свештеници, испуњени „вишњим миром“, после оваквог духовног догађаја, отишли си су даље у свет како би наставили своја пост-литургијска послања у својим парохијама.
Извор: Епархија нишка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах