Зато тражимо да надлежни министар унутрашњих послова г. Рашко Коњевић и директор Управе полиције г. Славко Стојановић хитно испитају случај и обавијесте јавност ко је наредио, из ког разлога и ко су људи који су опсадирали и оскрнавили Храм Христовог Васкрсења, из кога су се увијек слале поруке мира и љубави. Тако су мошти које се чувају у овом Храму, Светог апостола Петра, Свете равноапостолне мученице Текле, Светога Теодора Тирона, Светог ђакона светог Василија Острошког и других, умјесто благословеним миром биле натопљене сузавцем и димом. Ако овоме додамо и чињеницу да је велики број полицајаца и њихових породица управо у овоме Храму примио Свету тајну крштења и вјенчања, онда се заиста питамо ко су били и одакле униформисана лица те вечери са упереним пушкама према Храму. Ова ситуација, са разлогом, узнемирила је стотине вјерника који су дошли на недјељну Литургију и са невјерицом и ужасом гледали све оно што се догодило осјећајући још увијек присуство сузавца у Храму и остатке испаљених чаура.
Овакав однос према светињи Божијој не може донијети добро ни држави, ни друштву, ни једном појединцу, ни њиховим породицама, напротив…
Зато, молећи се Васкрсломе Господу, који и у ове наше дана прима ране и клинове, да уразуми све оне који су одговорни за овакво стање, да овоме народу подари мир, братску љубав и слогу и да се овако нешто никад и нигдје не понови. У исто вријеме, молимо се Светом Василију Острошком и Светом Петру Цетињском да опросте онима који су испаљивали десетине сузаваца и шок бомби на ову најљепшу и највећу светињу у Црној Гори и шире, ријечима распетога Христа: Опрости им Боже јер заиста не знају шта чине.
УПРАВА САБОРНОГ ХРАМА
ХРИСТОВОГ ВАСКРСЕЊА
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах