Патријарху српском саслуживали су свештеници и ђакони Саборног храма, а појао је дечји хор Првог београдског певачког друштва. У беседи после причешћа, патријарх Иринеј је подсетио да се данас наш православни народ на Косову и Метохији сабрао у манастиру Девичу, где наше часне монахиње служе тој светињи и које су жртвовале свој живот за ту светињу: - И онда када је било питање живети или умрети, оне су се определиле да умру у тој светињи и да је не напусте. И нису је напустиле до дана данашњег, подсетио је Патријарх српски г. Иринеј и позвао да се, поред наших сестара из Девича, у својим молитвама сећамо свог нашег монаштва на страдалном Косову и у мученичкој Метохији.
Јово Бајић
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах