Jump to content
  • Guest
    Guest

    Суданка Маријам Јахја Ибрахим не одриче се православља по цену живота

      Једна Суданка проживљава праву голготу, јер је због брака са хришћанином осуђена на казну вешањем. Породила се у затвору, а власти је уцењују да се одрекне своје вере и породице, што она упорно одбија.

      Суданка Маријам Јахја Ибрахим, која је због одметништва осуђена на смрт, јер се удала за хришћанина, породила се у затвору.

    Њен супруг Данијел Вани каже да су и бебу задржали у затвору, али да није клонуо духом, јавља Ројтерс. „Маријамино психичко стање је боље. Девојчица је за сада добро“, каже Вани.

    Вани истиче да је то најгрубље кршење људских права и не зна шта више да уради. Тражио је да се случај преиспита и нада се позитивном исходу. Како каже, нада му једино остаје. Маријам је иначе била у осмом месецу трудноће када је осуђена.

    Суданка Маријам Јахја Ибрахим осуђена је на казну вешањем због одметништва и прељубе, јер се удала за хришћанина. Иначе, у Судану је забрањен брак између верника хришћанске и муслиманске вероисповести.

    Sudan-protesti.jpg

    Маријам је одрастала са мајком хришћанком, а отац који је био муслиманске вероисповести напустио је њену мајку чим је затруднела. Иако је никад није признао, околина је Маријам „прогласила“ муслиманком. Али та Суданка је одгајана у православном духу и када су је ухапсили условили су је да се одрекне своје вере, што је она одбила.

    Студенти у Судану, последњих неколико недеља, покренули су низ протеста тражећи коначан крај кршења људских права, веће слободе и боље друштвене и економске условe.

    Извор текст и слике: РТС




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Dajte ljudi da se potegnu sve veze, kontakti religijskih zajednica, politička poznanstva da se ova ženica izvuče iz nevolje! Učinimo koliko je do nas! Sveta duša i mučenica ...već sada, a tek ako se ostvari ono što su, ne daj Bože, bolesnici naumili da urade sa njom! 

     

    Mnogo puta sam na TV-u nailazio na neku seriju ili čak film o zombijima koji idu po gradu i jedu ljude. Brzo bih prebacivao program jer me je užasavalo (bar sam tako mislio) dokle ide ljudska bolesna mašta - a danas sa užasom konstatujem da je to u stvari živa slika svega što okružuje ljude koji bi da žive sa Hristom. Mrtvaci koji misle da su živi to ne daju. Pogledajte samo sliku tih ljudi koji bi da joj dođu glave! Nema razlike od filma! Smeta im Život, smeta im Hristos! I nesvesno režiser je pogodio temu! U tim teško obolelim nehrišćanskim sredinama ekstremni bolesnici vežbaju gađanje iz oružja na Krstu i ikonama!? Užasnuo sam se koliko u stvari taj zombi film odgovara nekim realnostima duha. Promašaj te morbidne filmske priče je u tome što neki nadobudni heroj spasava čovečanstvo ...a ne Hristos. Ali to je tema za sebe. Suština je pogođena. Mrtvaci lutaju i tragaju za životom ...a kad ga ugledaju - ubiju ga ili ga isisavaju iz živih jer bi ipak da od nečega postoje! Naši životni paradoksi!

     

    Pomozimo ovoj ženici koliko ko može! Bar spomenom u molitvama, na Liturgiji ...nekako ...bilo kako! A političari i Vladike i više: poznanstvima, vezama, lobijem ...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...