Након Литургије извршен је трократни опход око манастирског храма и благосиљање врбових гранчица. Потом се Епископ Герасим беседом обратио верном народу говорећи о смислу овог празника, позвавши све да предстојеће дане успомене и сећања на Христово страдање претрпљено ради нас људи и ради нашег спасења, користе за преиспитивање својих дела и за истинско и искрено покајање, како би са радошћу дочекали светлост Његовог Васкрсења.
Извор: Епархијагорњокарловачка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах