Иницијатири поноћнх богослужења су ученици и предавачи дјечје пјевачке капеле Јекатеринбуршке митрополије „Октоих“, саопштава „Црквени вјесник“.
„Та дјеца редовно пјевају недјељом на раним литургијама у доњој припрати Храма на Крви. Они су затражили благослов од Митрополита јекатеринбуршког и верхотурског Кирила да оваплоте у живот идеју мјесечних богослужења и добили одобрење“, казала је шеф епархијске прес службе, Светлана Ладина.
Дјеца су више пута пјевала на литургији у ноћи 17. јула и затим су учествовала у литији до Гањине јаме (растојање до ње од Јекатеринбурга износи 21 км).
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах