Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански Господин Јован прославио је своју Крсну славу служећи свету архијерејску Литургију заједно са Епископом горњокарловачким Господином Герасимом у капели Светог Саве у Православној гимназији у Загребу. Саслуживали су јеромонах Наум Милковић, презвитери Небојша Тополић и Слободан Лалић и ћакон Владимир Руменић. Пјевао је хор Саборног храма из Загреба.
Након обреда славског колача Митрополит Јован се захвалио свима, понајприје Епископу Герасиму и гостима из Русије и Италије који су увеличали својим доласком прославу успомене на Светог апостола Петра, његово заточење и чудесно избављење. Присутним ученицима Гимназије је пожелио да буду пламеног духа, какав је био и првоврховни Апостол.
Епископ Герасим је честитао Митрополиту Крсну славу и пожелио му добро здравље.
Славски ручак за узванике је био припремљен у трпезарији Гимназије.
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах