Jump to content
  • Олимп
    Олимп

    Исцељење од тумора вилице у манастиру Острогу

      Међу стотинама свједочења, која су благодарни поклоници оставили у Манастиру Острогу, налази се и сљедеће потресно свједочење (исписано тешко читљивим рукописом) једне мајке о томе како је Свети Василије исцијелио њену кћер од тумора вилице:

    Слава Тебје Господе, слава Тебје!

    Стојим у реду на јутарњој молитви баш како је моја ћерка то и сањала.

    Када је оболела, почела је пуно да је боли глава. То је био јако велики бол и она ми је једном рекла: „Мама, мене боли глава толико да не могу бол више да издржим.“

    Ја сам ћерки заказала преглед, јер сам познавала једног чувеног доцента. Тако смо пошле код лекара, на ултразвук.

    Када ју је доктор погледао на ултразвуку, није му било јасно о чему се ради, па ми је рекао да вероватно није ништа страшно, али да би моја ћерка требало да иде на рендген, да се боље види о чему се ради.

    Урадили смо рендген и показали снимак хирургу, а он се изненадио и рекао мени: „Знате“ - пошто смо се знали - „ја бих ово оперисао. Бојим се да није захваћена и кост.“

    Ја му збуњено рекох: „Каква кост?“

    „То је неки тумор, али не бојте се. Треба да се оперише, али ја Вам не бих препоручио да је оперишу овде него у Енглеској“.

    „Колико кошта та операција?“

    Он каже: „Не знам, али је сигурно скупа“.

    Молила сам се Светој Петки у сузама и имала у себи неку наду.

    Једном док сам одлазила у Свету Петку, размишљала сам како да нађем толики новац за ћеркину операцију. Тамо сам срела једног човека који је продавао иконице и купила сам од њега иконицу Светог Василија Острошког у дрвету.

    Када је моја ћерка видела ту икону на зиду у кући, поред иконе Светог Николе, Крсне славе наше, упитала ме је: „Мама који је ово Светац?“

    Ја јој рекох: „Свети Василије“

    „О, па ја сам њега сањала.“

    „Како си га сањала?“

    „Ево овако: долазим и пењем се уз неке степенице и скупљам неке каменчиће, а све сија. Код чесме стоји Свети Василије и пита ме: „Шта то радиш?“ Ја му кажем: „Ништа. О, како је овде лепо! Како се зове ово место?“

    Свети Василије ми каже: „Острог.“

    „Никад нисам видела овако нешто лепо.“

    Свети Василије тада рече: „Знаш ли ти да си болесна?“

    А ја му кажем: „Нисам више када сам овде дошла.“

    А Свети Василије сија сав и каже: „Иди и реци мами - овде има лека за тебе. Када ти донесе мама свету воду ти немој само да се мажеш њоме, него је и пиј и оздравићеш.“

    После неког времена, одлучила сам да дођем на Острог. И у Острогу сам добила велики благослов од Бога и Светог Василија. И, после тога, дошла сам и други пут - са ћерком која се крстила у Острогу и оздравила, и сада је потпуно здрава.

    Од тада је прошло пет-шест година, у молитвама и причешћима.

    Свети Василије је исцелио моју ћерку. Слава му и част, и сад и увек и у све векове! Амин.




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Чудесна су дела твоја Господе,

    свети Василије острошки чудотворче моли Бога за нас грешне!

    Слава ти и милост!!!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Свети Василије Острошки, велики Божји угодниче, моли Господа Бога за нас грешне.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...